Eliminacje MŚ: Sensacja - Niemcy przegrywają z Macedonią Płn.

Niemcy przegrały na własnym stadionie z Macedonią Północną 1:2 w meczu eliminacji mistrzostw świata - czytamy w Onecie. Liderem grupy J po trzech seriach gier niespodziewanie jest Armenia.

Aktualizacja: 01.04.2021 07:04 Publikacja: 01.04.2021 06:51

Niemcy w meczu z Macedonią Północną zagrali w podstawowym składzie. Już w 9. minucie mogli wyjść na prowadzenie - ale Leon Goretzka strzałem z pola karnego trafił w poprzeczkę. Z kolei Serge Gnabry przegrał pojedynek z bramkarzem Macedonii, Stołe Dimitriewskim - relacjonuje Onet.

Niemcy atakowali, ale gola zdobyli Macedończycy - w doliczonym czasie gry w I połowie bramkę dla gości zdobył 37-letni napastnik Goran Pandew.

Podrażnieni straconym golem Niemcy w II połowie jeszcze intensywniej szukali gola, co przyniosło efekt w 63. minucie, gdy Ilkay Gundogan wykorzystał rzut karny.

Ostatnie słowo należało jednak nieoczekiwanie do gości, którzy w 85. minucie zdobyli bramkę na wagę trzech punktów. Strzelcem zwycięskiego gola był Elif Elmas.

W innym meczu tej grupy rewelacyjna w tej fazie eliminacji Armenia wygrała 3:2 z Rumunią, chociaż do 87. minuty przegrywała 1:2. Rumunia od 78. minuty grała w "dziesiątkę" po czerwonej kartce jaką obejrzał George Puscas. Gole na wagę trzech punktów Ormianie zdobyli w 87 i 89 minucie.

W ostatnim meczu tej grupy Islandia wygrała na wyjeździe z Liechtensteinem 4:1.

Po trzech seriach gier liderem grupy J jest Armenia, która ma na koncie dziewięć punktów.