Maciej Skorża w czasie swojej kariery trenerskiej trzykrotnie sięgał po tytuł mistrza kraju. Ma na koncie również trzy zwycięstwa w Pucharze Polski oraz Puchar Ekstraklasy i Superpuchar.

W przeszłości prowadził m.in. Lecha Poznań, Legię Warszawa i Wisłę Kraków. W sobotę podpisał dwuletni kontrakt z Lechem.

- Znajdujemy się w trudnym momencie, nasza drużyna gra od dłuższego czasu zdecydowanie poniżej oczekiwań i poniżej swoich dużych możliwości, które prezentowaliśmy wiosną i wczesną jesienią. Chcemy to zmienić i jesteśmy przekonani, że Maciej Skorża jest odpowiednią osobą żeby przywrócić Lecha na zwycięską ścieżkę - powiedział właściciel i prezes Lecha Poznań Piotr Rutkowski.

- Znamy się z trenerem Skorżą doskonale. Cenimy jego warsztat i zaangażowanie. Trener blisko współpracował z dyrektorem sportowym Tomaszem Rząsą i wieloma innymi osobami, które pracują dzisiaj w Lechu. Kiedy w 2015 r. rozstawaliśmy się z trenerem Skorżą powiedzieliśmy sobie, że chcielibyśmy żeby jeszcze kiedyś poprowadził Kolejorza i dzisiaj ten powrót staje się faktem - dodał prezes klubu.

Skorża rozstał się z Lechem Poznań w 2015 roku. Zespół prowadził w 59 meczach, z których 30 wygrał, 12 zremisował i 17 przegrał. 

- Lechowi się nie odmawia. Dobrze wspominam czas mojej poprzedniej pracy w Poznaniu. Udało nam się wówczas sięgnąć po mistrzostwo Polski, ale też przeżyć gorycz porażki - powiedział po podpisaniu kontraktu.

- Teraz wracam mądrzejszy o tamte doświadczenia i pełen energii do pracy. Znam doskonale klub i ludzi w nim pracujących, dlatego tym łatwiej było mi przyjąć propozycję ze strony Lecha. Mam sporo do udowodnienia, podobnie jak klub i zawodnicy. Dlatego jestem pewien, że determinacji i zaangażowania nam nie zabraknie. Przed nami dużo ciężkiej pracy, ale wierzę, że wspólnie osiągniemy sukces - dodał.

Skorża rozpocznie pracę z zespołem w poniedziałek. W niedzielę Lech zmierzy się z prowadzącą w tabeli Legią Warszawa. Po 23. kolejkach zespół z Poznania zajmuje w tabeli 11. pozycję.