I liga: "Słonie" na drodze do Ekstraklasy

Bruk-Bet Termalica Nieciecza wygrał 4:0 z Puszczą Niepołomice i umocnił się na pozycji lidera I ligi - czytamy w Onecie.

Aktualizacja: 29.04.2021 06:57 Publikacja: 29.04.2021 06:50

Bruk-Bet, który po 27. kolejkach ma za sobą 24 rozegrane spotkania (zaległości wynikają z meczów przełożonych w związku z COVID-19 u piłkarzy), ma na koncie 52 punkty - o pięć więcej niż drugi w tabeli Górnik Łęczna.

Dla Bruk-Betu wygrana z Puszczą była pierwszym zwycięstwem po trzech meczach bez kompletu punktów - czytamy w Onecie.

W wyniku dużej liczby zakażeń koronawirusem w drużynie Bruk-Bet nie rozgrywał meczów w I lidze przez miesiąc. Na boiska zaplecza Ekstraklasy "Słonie" wróciły 21 kwietnia - od tego czasu zremisowały z Arką Gdynia i GKS Jastrzębie. Z Puszczą uporały się jednak bez problemu.

Na prowadzenie Bruk-Bet wyszedł już w 1. minucie meczu, gdy do bramki trafił Patryk Czarnowski. Dwie minuty później było już 2:0 po golu Samuela Stefanika.

Dwa kolejne gole padły w drugiej połowie - 17. gola w sezonie zdobył Roman Gergel, zmierzający po tytuł króla strzelców, a wynik meczu ustalił Piotr Wlazło.

Dwie pierwsze drużyny w I lidze wywalczą sobie bezpośredni awans do Ekstraklasy.

2 / 3
Pusty tron w Lidze Mistrzów. Dlaczego Manchester City nie obroni tytułu?
Liga Mistrzów. Znamy pary półfinałowe i terminy meczów
Xabi Alonso - honorowy obywatel Leverkusen
Manchester City - Real. Wielkie emocje w grze o półfinał Ligi Mistrzów, zdecydowały karne