Krychowiak i Rybus z Pucharem Rosji

Lokomotiw Moskwa, z Grzegorzem Krychowiakiem i Maciejem Rybusem w składzie, pokonał w finale Pucharu Rosji 3:1 Krylję Sowietow Samara - czytamy w Onecie.

Aktualizacja: 13.05.2021 05:57 Publikacja: 13.05.2021 05:46

Lokomotiw w drodze do finału Pucharu Rosji w każdym meczu strzelał trzy gole - i tak samo było w finale - zauważa Onet.

W finale rywalem Lokomotiwu był lider rosyjskiej 1. Dywizji (drugi poziom rozgrywek), Krylja Sowietow Samara. Walczący o wicemistrzostwo Rosji Lokomotiw był zdecydowanym faworytem spotkania.

W 14. minucie prowadzenie ekipie z Moskwy dał Francois Kamano. Jednak zaledwie osiem minut później po efektownej akcji i kilku zagraniach z pierwszej piłki do siatki Lokomotiwu trafił Vladislav Sarveli.

Druga połowa zaczęła się od bramki dla Lokomotiwu - w 48. minucie w polu karnym Krylji sfaulowany został Fiodor Smołow, który chwilę później wykorzystał rzut karny.

W 84. minucie wynik meczu ustalił strzałem głową po rzucie rożnym Brazylijczyk Murilo Cerqueira.

Dla Lokomotiwu jest to dziewiąty tryumf w Pucharze Rosji.