Serie A: Szczęsny na ławce, Juventus wygrywa

Walczący o miejsce gwarantujące udział w rozgrywkach Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie Juventus Turyn wygrał z US Sassuolo 3:1 w meczu 36. kolejki Serie A - czytamy w Onecie.

Aktualizacja: 13.05.2021 06:58 Publikacja: 13.05.2021 06:49

W meczu z Sassuolo na ławce drużyny z Turynu usiadł Wojciech Szczęsny. W bramce Juventusu stanął Gianluigi Buffon, który w 16. minucie obronił rzut karny - pisze Onet. Karny został podyktowany przy stanie 0:0 po faulu Leonardo Bonucciego na Giacomo Raspadorim. 43-letni bramkarz Juventusu wygrał pojedynek z Domenico Berardim.

W 28. minucie prowadzenie Juventusowi dał Adrien Rabiot.

Na 2:0, tuż przed zejściem obu drużyn do szatni, podwyższył Cristiano Ronaldo.

W 59. minucie Sassuolo zdobyło kontaktowego gola dla gospodarzy, ale w 66. minucie Juventus znów prowadził dwoma bramkami za sprawą Paulo Dybali, który przerzucił piłkę nad bramkarzem rywali po szybkim kontrataku.

Gole Ronaldo i Dybali były ich setnymi trafieniami w barwach ekipy z Turynu.

Mimo zwycięstwa Juventus wciąż jest piąty w tabeli - do czwartego Napoli traci jeden punkt, a do trzeciego Milanu - trzy punkty. Milan w środę rozgromił na wyjeździe Torino aż 7:0.