Milika z udziału w Euro wykluczyła kontuzja łękotki, której doznał przed zgrupowaniem kadry w Opalenicy.

"Sztab medyczny reprezentacji Polski od początku przyjazdu Milika do Opalenicy wiedział, że uraz rozpoznany u zawodnika bezpośrednio po przyjeździe na zgrupowanie sam w sobie nie jest poważny, ale bolesny i może nie zostać wyleczony przed początkiem turnieju. Przez dwa tygodnie Milik przechodził liczne zabiegi według ściśle ustalonego planu, mające pozwolić powrócić do pełnego obciążenia treningowego" - czytamy w komunikacie PZPN.

Jak czytamy w dalszej części komunikatu Milik wziął udział w poniedziałkowym treningu reprezentacji, jednak "objawy, które odczuwał podczas zajęć, oraz dodatkowe badania przeprowadzone po nich potwierdziły, że uraz nadal nie pozwala piłkarzowi w pełni trenować ani rozgrywać meczów".

"Po konsultacji z selekcjonerem Paulo Sousą, lekarzem kadry doktorem Jackiem Jaroszewskim oraz samym zawodnikiem, podjęto decyzję, że Milik opuści zgrupowanie. Jak przyznał sam zawodnik, mimo podjętej rehabilitacji, nie czuł się w 100% gotowy, aby móc z pełnym zaangażowaniem rywalizować w turnieju UEFA EURO 2020" - informuje PZPN.

Milik opuścił już zgrupowanie kadry. Dalszemu leczeniu podda się w klubie.

Selekcjoner Paulo Sousa nie zdecydował się na powołanie w miejsce Milika żadnego z piłkarzy z listy rezerwowej.