Aktualna sytuacja w tabeli:

Mecze Punkty Bramki
1. Szwecja 2 4 1-0
2. Słowacja 2 3 2-2
3. Hiszpania 2 2 1-1
4. Polska 2 1 2-3

Aby wyjść z grupy Polska musi wygrać mecz ze Szwecją. W takim wypadku biało-czerwoni będą mieli cztery punkty - tyle samo co Szwedzi - co oznacza, że o tym, która z tych drużyn będzie wyżej w tabeli zdecyduje bilans bezpośrednich spotkań. A ten - w przypadku wygranej Polski - będzie nas stawiał przed Szwedami.

Jeśli w drugim meczu Hiszpania wygra ze Słowacją wówczas grupę wygrają Hiszpanie, druga będzie Polska, trzecia Szwecja, czwarta Słowacja.

Jeśli z kolei Hiszpanie zremisują ze Słowacją to - przy wygraniu Polski ze Szwecją - o miejscu w grupie zdecyduje tzw. mała tabela. W takim przypadku Polska wygrałaby grupę, gdyby pokonała Szwedów co najmniej dwoma bramkami. Wówczas bilans bramkowy Polski - decydujący o miejscu w małej tabeli - wynosiłby +1, Szwecji - 0, a Słowacji - -1. Grupę wygrałaby Polska, druga byłaby Szwecja, trzecia Słowacja a czwarta Hiszpania.

Jeśli Słowacja wygrałaby z Hiszpanią wówczas to Słowacy wygraliby grupę. Polska zajęłaby drugie miejsce dzięki wygraniu bezpośrednie meczu ze Szwecją.

Zwycięzca grupy E zagra w 1/8 finału z trzecią drużyną z grupy A, B, C lub D. Druga drużyna z naszej grupy w 1/8 finału zagra z drugą drużyną grupy D, w której rywalizują Anglia, Czechy, Chorwacja i Szkocja.