Od ponad 15 miesięcy w związku z decyzjami brytyjskiego rządu dotyczącymi koronawirusa tak wielu kibiców nie mogło z trybun oglądać wydarzeń sportowych w Wielkiej Brytanii.

Półfinały Euro 2020 zostaną rozegrane 6 i 7 lipca, a finał - 11 lipca. Posiadacze biletów będą musieli przedstawić negatywny wynik testu na SARS-CoV-2 lub dowód pełnego zaszczepienia przeciwko COVID-19.

Osoby pozostające pod opieką brytyjskich lekarzy rodzinnych będą mogły skorzystać z aplikacji NHS.

Wynik testu będzie można przedstawić za pomocą poczty elektronicznej, SMS-a lub aplilkacji NHS.

Dodatkowe informacje, w tym dotyczące sprzedaży biletów, UEFA ma przedstawić "w stosownym czasie" - podał brytyjski Departament Cyfryzacji, Kultury, Mediów i Sportu (DCMS).

Departament przekazał, że limity osób mogących jednocześnie przebywać na trybunach zostaną zwiększone także dla innych letnich wydarzeń sportowych, w tym Wimbledonu.

Wcześniej Kanclerz Niemiec Angela Merkel wezwała UEFA do "odpowiedzialnego zachowania" w kontekście planów zorganizowania finału Euro w Londynie.

- Nie chciałabym zobaczyć pełnych stadionów tam (w Wielkiej Brytanii) i wspieram wszystkie starania brytyjskiego rządu o wdrożenie niezbędnych środków higienicznych - mówiła, zwracając uwagę na rosnącą w ostatnim czasie liczbę przypadków koronawirusa wykrywanych na Wyspach.

Premier Włoch Mario Draghi chciał, by finał zamiast w Londynie został zorganizowany w Rzymie.

Autopromocja
Subskrybuj nielimitowany dostęp do wiedzy

Unikalna oferta

Tylko 5,90 zł/miesiąc


WYBIERAM