W swym ostatnim meczu grupowym na Euro 2020 reprezentacja Polski uległa Szwecji 2:3. Biało-czerwoni pożegnali się z turniejem.

- Nie ma co płakać, piłka taka jest, za rok następna wielka impreza, mistrzostwa świata. Życzę z całego serca piłkarzom, kibicom, sobie, żebyśmy mogli za rok pasjonować się mistrzostwami świata w Katarze - mówił po meczu Zbigniew Boniek, którego kadencja na stanowisku prezesa PZPN upłynie w sierpniu.

- Dziewięć prezesury Zbigniewa Bońka, dziewięć lat - w moim odczuciu - budowania trwałych fundamentów polskiej piłki. (Boniek) żegna się wielkim turniejem - skomentował w RMF FM wiceprezes PZPN Marek Koźmiński.

Czytaj także:
Euro 2020: Mecz Polska - Szwecja. Zapis relacji na żywo

Na Euro 2020 Polacy po dwóch porażkach i remisie zdobyli jeden punkt i zajęli ostatnie miejsce w grupie E.

- To są fakty, trudno dyskutować z faktami. Z drugiej strony mamy progres gry w reprezentacji - ocenił Koźmiński.

- Trener Sousa nie osiągnął wyników, których od niego oczekiwaliśmy, ale to nie jest osoba, którą można wyłącznie winić za te zdarzenia - powiedział wiceprezes PZPN.

W kontekście nieudanego dla biało-czerwonych Euro 2020 Marek Koźmiński został zapytany, gdzie popełniono błędy. - Przede wszystkim powinniśmy zdecydowanie patrzeć na naszą grę defensywną. Nasza gra defensywna wyglądała na tym turnieju bardzo źle, w trzech meczach straciliśmy sześć bramek, niektóre kuriozalne - zaznaczył.

Ocenił, że polska reprezentacja składa się z zawodników wybitnych, "ale również zawodników, którzy zdecydowanie grają na niższym poziomie".

W styczniu prezes PZPN z posady selekcjonera zwolnił Jerzego Brzęczka. Na kilka miesięcy przed turniejem nowym trenerem został Paulo Sousa. - Oczywiście, że bronię tej decyzji. Trener Sousa coś dobrego w tę drużynę włożył, mamy pewne możliwości wzrostu, absolutnie to widać - powiedział Koźmiński.

Koźmiński ubiega się o stanowisko prezesa PZPN. Czy jeśli obejmie tę funkcję, Sousa zostanie w kadrze? - Uważam, że Paulo Sousa jest dobrym trenerem na dzisiejszą możliwość polskiej reprezentacji, jest trenerem, który dużo dobrego zrobił. Poczynił błędy i teraz chodzi o to, żeby te wszystkie rzeczy naprawić, poprawić, pójść do przodu - odparł.