Natychmiast po wyborze projektanta Stadionu Narodowego rozpoczęły się prace przygotowawcze. Na stadion wkroczyły służby techniczne, które wykonują odwierty geotechniczne. Analiza będzie przeprowadzona na koronie, trybunach i murawie stadionu. Prace potrwają do końca przyszłego tygodnia.

Architekci z JSK skłaniają się ku lokalizacji stadionu w niecce Stadionu X-lecia. - Pod względem architektonicznym i urbanistycznym to miejsce jest lepsze - powiedział Zbigniew Pszczulny, wiceprezes JSK. - Przygotowaliśmy jednak dwa warianty - wyjaśnił. Jeżeli ekspertyzy będą niekorzystne, obiekt powstanie na błoniach stadionu X-lecia.

Projekt stadionu narodowego ma być oparty na symbolice narodowej. Kształtem obiekt ma przypominać pleciony koszyk. - W Polsce jest dużo wierzb, od razu pomyśleliśmy o Chopinie - powiedział Zbigniew Pszczulny.

Przedstawiciele JSK uważają, że stadion powinien służyć nie tylko w trakcie Euro. - Ten stadion musi żyć codziennie - powiedział Zbigniew Pszczulny. Dlatego stadion będzie miał bogate zaplecze gastronomiczne i sportowe.