Decydujący gol padł w 21. minucie spotkania, po centrze Davida Alaby z rzutu rożnego, Ilija Zabarnyj nie zdążył za Christophem Baumgartnerem, a ten głową pokonał Heorhija Buszczana. Austriacy mogli i powinni podwyższyć prowadzenie chwilę przed końcem pierwszej połowy. Marko Arnautović znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale fatalnie przestrzelił. 

Druga część gry, podobnie jak pierwsza, nie toczyła się w szybkim tempie. Jedną niezłą sytuację mieli Austriacy, gdy Buszczan obronił strzał Xavera Schlagera. Dwukrotnie blisko wyrównania byli też Ukraińcy. Po godzinie gry Stefan Lainer o mały włos nie zaliczył trafienia samobójczego, lecz na jego szczęście refleksem wykazał się bramkarz Daniel Bachmann. W końcówce groźny strzał oddał też Roman Jaremczuk, ale Ukrainy nie grali do końca z taką determinacją, jak cechowała w ostatnich meczach. np. Szkocję, Węgry czy Polskę.

Austria z sześcioma punktami na koncie jest pewna awansu do 1/8 finału. W najbliższą sobotę zmierzy się w Londynie z Włochami. Ukraina mimo porażki nadal ma szanse na awans, z trzeciego miejsca w grupie C, ale musi poczekać na wyniki z innych grup.

Euro 2020 - grupa C

Ukraina - Austria 0:1 (0:1)
bramka: Christoph Baumgartner (21).