Euro 2020: Cztery bramki w spotkaniu Portugalia - Francja

Portugalia zremisowała z Francją 2:2 w ostatnim meczu fazy grupowej piłkarskich mistrzostw Europy. Oba zespoły awansowały do fazy pucharowej.

Aktualizacja: 24.06.2021 05:54 Publikacja: 23.06.2021 23:07

W rozgrywanym w Budapeszcie spotkaniu strzelali tylko byli partnerzy z ataku Realu Madryt. Najpierw na listę strzelców wpisał się Cristiano Ronaldo, który wykorzystał rzut karny.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy jedenastka została podyktowana dla Francuzów, a do piłki podszedł Karim Benzema. Pokonał Rui Patricio i na przerwę zawodnicy schodzili przy wyniku 1:1.

Trzy minuty po zmianie stron Benzema podwyższył wynik na 2:1, ale ostatni głos ponownie należał do Ronaldo. Portugalczyk wykorzystał drugi rzut karny. Dla napastnika Juventusu była to piąta bramka na tych mistrzostwach, prowadzi w klasyfikacji strzelców.

W 1/8 Euro 2020 Francuzi zmierzą się ze Szwajcarią. rywalem Portugalii będzie Belgia.

Grupa F: Portugalia - Francja 2:2 (1:1)

Bramki: 1:0 Cristiano Ronaldo (31-karny), 1:1 Karim Benzema (45+2-karny), 1:2 Karim Benzema (48), 2:2 Cristiano Ronaldo (60-karny)

Żółta kartka - Francja: Hugo Lloris, Antoine Griezmann, Lucas Hernandez, Presnel Kimpembe

Sędzia: Antonio Lahoz (Hiszpania)

Portugalia: Rui Patricio - Raphael Guerreiro, Pepe, Ruben Dias, Nelson Semedo (79. Diogo Dalot) - Renato Sanches (88. Sergio Oliveira), Danilo Pereira (46. Joao Palhinha), Joao Moutinho (73. Ruben Neves) - Diogo Jota, Cristiano Ronaldo, Bernardo Silva (72. Bruno Fernandes)

Francja: Hugo Lloris - Jules Kounde, Raphael Varane, Presnel Kimpembe, Lucas Hernandez (46. Lucas Digne, 52. Adrien Rabiot) - Corentin Tolisso (66. Kingsley Coman), Paul Pogba, Antoine Griezmann (87. Moussa Sissoko), N Golo Kante, Kylian Mbappe - Karim Benzema