Zwycięstwo Piasta oznacza, że mistrzowie Polski, z 49 punktami na koncie, umocnili się na drugim miejscu w tabeli Ekstraklasy - pisze Onet. Do prowadzącej w tabeli Legii "Piastunki" tracą pięć punktów, ale ekipa ze stolicy rozegrała o jeden mecz mniej.

Dzięki wygranej w Kielcach Piast zapewnił sobie grę w grupie mistrzowskiej, do której po 30. kolejce trafi osiem pierwszych zespołów w tabeli.

W Kielcach pierwsi z gola cieszyli się gospodarze - w 14. minucie Fin Petteri Forsell pokonał niepewnie interweniującego Frantiska Placha z rzutu wolnego.

Korona znalazła się jednak w opałach już 13. minut później. Jakub Żubrowski w 27. minucie obejrzał drugą żółtą kartkę i Korona musiała przez ponad godzinę grać w dziesiątkę.

Do wyrównania Piast doprowadził w 65. minucie za sprawą Sebastiana Milewskiego. Jedenaście minut później prowadzenie Piastowi dał Jorge Felix, który wykorzystał podanie Thiago Alvesa.

W doliczonym czasie gry trzeciego gola dla Piasta zdobył Milewski, ale sędzia nie uznał tego trafienia z powodu spalonego.