Wojewódzka komenda we wtorek po południu opublikowała fotografie 51osób

podejrzanych o udział w zamieszkach podczas finału Pucharu Polski w Bydgoszczy. Zwróciła się równocześnie do poznaniaków o pomoc w rozpoznaniu sprawców, co miało umożliwić ich zatrzymanie.

Rozpoznaj chuligana - zdjęcia na stronie poznańskiej policji

Dwóch pseudokibiców zgłosiło się na policję dobrowolnie. Czterech udało się zidentyfikować dzięki pomocy internautów - informuje TVN 24.

Do zamieszek w Bydgoszczy doszło 3 maja, po finale piłkarskiego Pucharu Polski pomiędzy Lechem Poznań a Legią Warszawa. Ciesząc się z wygranej, kibice stołecznej drużyny wbiegli na murawę. Ci z Poznania z kolei starli się z policją. Także wtedy nikogo nie zatrzymano.

Do tej pory wielkopolscy policjanci zatrzymali 31 osób. Grożą im kary grzywny, pozbawienia wolności oraz wieloletnie zakazy stadionowe. W sumie policja zatrzymała 50 pseudokibiców; zarzuty usłyszały 44 osoby. Dotyczą m.in. niszczenia mienia, wtargnięcia na murawę boiska oraz czynnej napaści na funkcjonariuszy policji lub pracowników ochrony.

Wobec wszystkich osób, którym przedstawiono zarzuty, stosowane są podobne środki zapobiegawcze: dozór policyjny i bezwzględny zakaz stadionowy. W jednym przypadku - pseudokibica, który kopnął operatorkę kamery telewizyjnej - zastosowano miesięczny areszt.

Zgoda Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz Północ na publikacje wizerunków chuliganów dotyczy wyłącznie strony internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Tymczasem zdjęcia pojawiły się również na portalach internetowych m.in. niektórych mediów.