Scholes strzela, Manchester United wygrywa

Paul Scholes znudził się emeryturą i znów strzela dla Manchesteru. Arsenal przegrał 2:3 ze Swansea. Derby Mediolanu dla Interu

Aktualizacja: 16.01.2012 00:34 Publikacja: 16.01.2012 00:33

Bez piłki Scholes wytrzymał tylko trochę ponad pół roku.  Miał zostać trenerem rezerw mistrzów Anglii, a wrócił na boisko. Propozycję Aleksa Fergusona przyjął bez wahania. Szczęśliwy, że może pomóc drużynie rozbitej kontuzjami.

Tydzień temu, w meczu Pucharu Anglii z City (3:2), 37-letni pomocnik zagrał pół godziny. W sobotę przeciw Boltonowi wyszedł już w podstawowym składzie i dał Manchesterowi prowadzenie. To jego pierwszy gol  od sierpnia 2010 roku. Bardzo ważny, bo 20 minut wcześniej  Wayne Rooney nie strzelił rzutu karnego. Mistrzowie Anglii wygrali 3:0 i dogonili w tabeli City (dziś zmierzy się na wyjeździe z Wigan, Canal+ Gol, 21).

Arsenal mecz w Swansea zaczął dobrze, nie minęło pięć minut i prowadził po strzale Robina van Persiego. Ale później było coraz gorzej. Wojciecha Szczęsnego najpierw pokonał  z karnego Scott Sinclair. W drugiej połowie Swansea wykorzystała błędy rywali, przy trzeciej bramce Szczęsny nie zrozumiał się z Laurentem Koscielnym. Arsenalowi  nie pomogło wejście Thierry'ego Henry'ego i gol Theo Walcotta.

We Włoszech trwa renesans Interu. Wygrał szóste spotkanie z rzędu, w dodatku w derbach z Milanem, kończąc serię 12 meczów rywali bez porażki. Bramki zdobył dwie, sędzia uznał tylko tę Diego Milito. Po trafieniu Thiago Motty niesłusznie odgwizdał spalonego. Liderem został ponownie Juventus (1:1 z Cagliari). Kibice Fiorentiny po porażce swojego zespołu ze słabym Lecce (0:1, cały mecz Artura Boruca) próbowali wejść do szatni piłkarzy.

Real przegrywał do przerwy z Mallorcą 0:1. Obudził się w końcówce. Gole Gonzalo Higuaina i Jose Callejona pozwoliły mu utrzymać pięciopunktową przewagę nad Barceloną, która pokonała Betis 4:2.

Ludovic Obraniak musi poczekać na debiut w Bordeaux. Nie mógł zagrać w sobotę z Valenciennes (2:1), bo klub nie załatwił jeszcze wszystkich formalności związanych z jego transferem.

W piątek rusza runda rewanżowa Bundesligi. Wszystko wskazuje, że z jednym Polakiem mniej. Adam Matuszczyk ma  zostać wypożyczony z Koeln do lidera drugiej ligi Fortuny Duesseldorf.

Anglia

21. kolejka
• Aston Villa – Everton 1:1 (Bent 56 – Anichebe 69)
• Blackburn – Fulham 3:1 (Pedersen 45+4, Dunn 46, Formica 79 – Duff 56). Czerwona kartka: Yakubu (23, Blackburn)
• Chelsea – Sunderland 1:0 (Lampard 13)
• Liverpool – Stoke 0:0
• Manchester United – Bolton 3:0 (Scholes 45+1, Welbeck 74, Carrick 83)
• Tottenham – Wolverhampton 1:1 (Modrić 51 – Fletcher 22)
• West Bromwich – Norwich 1:2 (Long 68-k – Surman 43, Morison 79)
• Newcastle – Queens Park Rangers 1:0 (Best 37)
• Swansea – Arsenal 3:2 (Sinclair 16-k, Dyer 57, Graham 70 - van Persie 5, Walcott 69)
• Wigan – Manchester City, mecz w poniedziałek (20.55, Canal+ Gol)

20. kolejka
• Ajaccio – Auxerre 2:1 (Eduardo 27, Diawara 33 – Oliech 14). Czerwone kartki: S. Bouhours (39), A. Maire (42, obaj Ajaccio); A. Le Tallec (22, Auxerre)
• Bordeaux – Valenciennes 2:1 (Jussie 6, Maurice-Belay 13 – Kadir 53). Czerwona kartka: N. I. Mirin (63, Valenciennes)
• Brest – Nice 1:0 (Basat 6)
• Caen – Rennes 0:2 (Ekoko 22, Montano 65)
• Dijon – Evian TG 3:1 (Corgnet 42, Jovial 50, 56 – Sagbo 76). Czerwona kartka: E. Tie Bi (20, Evian)
• Montpellier – Olympique Lyon 1:0 (Giroud 62)
• Nancy – Lorient 2:2 (Moukandjo 14, Sane 83 – Coutadeur 62, Campbell 81)
• PSG – Toulouse 3:1 (Nene 38, 68, Pastore 56 – Braaten 88)
• St. Etienne – Sochaux 1:0 (Zouma 77)
• Olympique Marsylia – Lille 2:0 (Remy 61, 83)

19. kolejka
• Granada – Rayo Vallecano 1:2 (Rico 87 – Michu 26, Piti 52). Czerwona kartka: I. Lopez (90+2, Granada)
• Sevilla – Espanyol 0:0
• Saragossa – Getafe 1:1 (Lanzaro 39 – Paredes 79-sam.)
• Mallorca – Real Madryt 1:2 (Hemed 39 – Higuain 72, Callejon 84)
• Valencia – Sociedad 0:1 (Griezmann 55)
• Atletico – Villarreal 3:0 (Falcao 40, 51-k, Diego 80)
• Osasuna – Racing 0:2 (Stuani 39-k, 70-k)
• Athletic – Levante 3:0 (Amorebieta 11, Llorente 40, San Jose 90). Czerwona kartka:  Juanfran (88, Levante)
• Sporting – Malaga 2:1 (Galvez 36, Trejo 90+2 - van Nistelrooy 88)
• Barcelona – Betis 4:2 (Xavi 10, Messi 12, 86-k, Sanchez 75 - Castro 32, Santa Cruz 52). Czerwona kartka: Mario (71, Betis)

18. kolejka
• Lazio – Atalanta 2:0 (Hernanes 20-k, Klose 90+1). Czerwona kartka: S. Lucchini (52, Atalanta)
• Cesena – Novara 3:1 (Muu 20, 39-k, Rinaudo 45-sam. - Morimoto 89)
• Chievo – Palermo 1:0 (Sammarco 50)
• Fiorentina – Lecce 0:1 (Di Michele 66-k)
• Genoa – Udinese 3:2 (Granqvist 49, Janković 50, Palacio 70 - Ferronetti 13, Di Natale 75-k). Czerwona kartka: M. Rossi (74, Genoa)
• Juventus – Cagliari 1:1 (Vucinić 7 - Cossu 48)
• Parma – Siena 3:1 (Biabiany 24, Valiani 66, Giovinco 90+4 - Grossi 80)
• Milan – Inter 0:1 (Milito 54)
• Catania – Roma, mecz przerwany w 65. minucie przy stanie 1:1 (Legrottaglie 25 – De Rossi 29) z powodu silnych opadów deszczu
• Napoli – Bologna, mecz w poniedziałek o 20.45.