Lewandowski, który miał udział we wszystkich golach z pierwszego meczu, wygranego przez Bayern 3:0, otworzył wynik rewanżu w 10. minucie, skutecznie egzekwując rzut karny. Na listę strzelców wpisał się także w 84. minucie, zamykając wynik, a asystował przy bramkach Ivana Perisicia w 24. minucie i przy trafieniu Corentina Tolisso kwadrans przed końcem. Jedyną bramkę dla londyńczyków zdobył w 44. minucie Tammy Abraham.

W ćwierćfinale rywalem Bayernu będzie Barcelona, która w rewanżu wygrała z Napoli 3:1. W pierwszym meczu był remis 1:1. 70. minut w barwach Napoli rozegrał Piotr Zieliński.

Z powodu pandemii koronawirusa tegoroczna Liga Mistrzów rozstrzygnie się w ramach 8-zespołowego turnieju finałowego w Lizbonie, już bez rewanżów. O awansie rozstrzygnie jedno starcie. Trener będzie mógł zrobić w trakcie meczu pięć zmian (szósta przysługuje na dogrywkę), na ławkach usiądzie po 12 rezerwowych. Spotkania odbędą się na stadionach Benfiki i Sportingu, przy pustych trybunach.

Każdy klub może zabrać do stolicy Portugalii 80 osób, ale tylko 45 dostanie wstęp do strefy „zero”, przy boisku. Będą obowiązkowe badania na obecność koronawirusa, pomiary temperatury oraz maseczki na ławce rezerwowych.

Finał zaplanowano na 23 sierpnia, więc turniej rozstrzygnie się w 12 dni.

Liga Mistrzów - 1/8 finału

Bayern Monachium – Chelsea Londyn 4:1 (R. Lewandowski 10-karny, 84, I. Perisić 24, C. Tolisso 76 - T. Abraham 44)
pierwszy mecz 3:0, awans Bayernu
FC Barcelona – SSC Napoli 3:1 (C. Lenglet 10, L. Messi 23, L. Suarez 45-karny - L. Insigne 45-karny)
pierwszy mecz 1:1, awans Barcelony

Pary ćwierćfinałowe:
12 sierpnia: Atalanta - Paris Saint-Germain
13 sierpnia: RB Lipsk - Atletico
14 sierpnia: Barcelona - Bayern
15 sierpnia: Manchester City - Lyon