Eliminacje LM: Celtic jak Legia - odpada

Celtic Glasgow odpadł w II rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzów nieoczekiwanie przegrywając na własnym stadionie z węgierskim Ferencvarosi TC 1:2 - czytamy w Onecie.

Aktualizacja: 27.08.2020 05:48 Publikacja: 27.08.2020 05:40

Tym samym mistrz Szkocji poszedł w ślady mistrza Polski - Legia Warszawa w środę przegrała na własnym stadionie po dogrywce z Omonią Nikozja 0:2 i również pożegnała się z eliminacjami Ligi Mistrzów - przypomina Onet.

Celtic przegrywał od siódmej minuty, gdy gola dla Węgrów zdobył David Siger precyzyjnym uderzeniem z dystansu.

W drugiej połowie do wyrównania w 53. minucie doprowadził Ryan Christie, który wykorzystał złe ustawienie bramkarza mistrza Węgier.

Po doprowadzeniu do remisu Celtic zaczął szukać zwycięskiej bramki, ale w 75. minucie do siatki znów trafili goście - po wybiciu spod bramki piłka trafiła do Tomkaca Nguena, który popędził na bramkę i pokonał bramkarza Celtiku.

Jak się okazało gol ten zapewnił mistrzowi Węgier awans do III rundy eliminacji LM.

Z ławki rezerwowych Celtiku porażkę swoich kolegów z drużyny oglądał Patryk Klimala.