Jan Urban nie będzie trenerem, ale zarząd warszawskiego klubu nie rozwiązuje z nim kontraktu. Do końca obecnej umowy zostało pół roku i na ten czas zaproponowane zostanie Urbanowi nowe stanowisko w drużynie. Nie wiadomo, czy szkoleniowiec zgodzi się na tę propozycję.

Nowym trenerem mistrzów Polski zostanie Norweg Henning Berg. Berg podczas piłkarskiej kariery występował między innymi w Manchesterze United i Blackburn Rovers. Grając w drużynie Alexa Fergusona dwukrotnie sięgnął po mistrzostwo Anglii i raz zdobył puchar Ligi Mistrzów.

Po zakończeniu kariery, prowadził dwa norweskie zespoły - FC Lyn Oslo i Lillestrom. W zeszłym roku przez 57 dni był szkoleniowcem Blackburn Rovers. W Norwegii uważany jest za jednego z najwybitniejszych reprezentantów. W kadrze narodowej rozegrał 100 spotkań, strzelając w tym czasie 9 bramek.

Wczorajsza porażka Legii w Pucharze Polski z Górnikiem Zabrze 1:3, nie była powodem decyzji zarządu o zwolnieniu Urbana. Prezes Bogusław Leśnodorski już wcześniej obserwował trenerów, którzy mogliby objąć posadę selekcjonera w Legii.

Na oficjalnej stronie stołecznego zespołu pojawił się wywiad z Alexem Fergusonem, który pozytywnie wypowiada się na temat współpracy z Henningiem. - Henning, odkąd go pamiętam - a będzie to już przeszło 20 lat - zawsze był osobą odznaczającą się wybitnymi cechami przywódczymi i wiedzą dotyczącą piłki nożnej. Z czasów, kiedy łączyły nas relacje trener-zawodnik, pamiętam dokładnie jego taktyczną dociekliwość, chęć dyskusji o niuansach dotyczących naszego stylu gry i podejścia do kolejnych przeciwników - mówi Ferguson.

- Ponadto, Henning jest człowiekiem bardzo pracowitym, o nienagannej kulturze pracy i profesjonalnym podejściu do zawodu, wcześniej jako piłkarz i obecnie jako trener - dodał były szkoleniowiec Manchesteru United.