Niemal dokładnie dziesięć lat temu Robert Lewandowski zdobył swoją pierwszą bramkę w Bundeslidze. Przeciwnikiem było Schalke - dziś jeden z jego ulubionych rywali. W piątek strzelił mu już 20. gola (w 20 meczu), pewnie wykonując wywalczony przez siebie rzut karny.

Piąty raz z rzędu kapitan reprezentacji Polski trafił na inaugurację, dołożył dwie asysty (piękna była zwłaszcza ta przy bramce Thomasa Muellera), ale w tym roku ten początek sezonu jest dla niego wyjątkowo trudny.

Prestiżowy magazyn "Der Spiegel" napisał, że były menedżer Lewandowskiego Cezary Kucharski złożył do Sądu Okręgowego w Warszawie pozew cywilny przeciw firmie marketingowej napastnika RL Management. Zarzuca byłemu klientowi, że razem ze swoją żoną Anną przelał nielegalnie ze wspólnej firmy kilka milionów euro i przeznaczył je na luksusowe podróże oraz drogie nieruchomości. Domaga się około 39 mln zł odszkodowania. "Pan Cezary Kucharski próbuje wymusić na Robercie Lewandowskim zapłatę nienależnych mu środków" - oświadczyli przedstawiciele piłkarza.

Dowiedz się więcej: Cezary Kucharski stawia Robertowi Lewandowskiemu poważne zarzuty

Przez dekadę Kucharski i Lewandowski zdawali się tworzyć perfekcyjne małżeństwo, ale po rozstaniu w 2018 roku rozmawiają ze sobą już tylko za pośrednictwem mediów. Poróżniły ich pieniądze.

Gdy Lewandowski trafiał w piątek na 3:0, na zegarze była dopiero 31. minuta. Chwilę po rozpoczęciu meczu gola numer 1 w sezonie 2020/2021 strzelił Serge Gnabry. Niemiec uzbierał hat tricka. Bramkę w debiucie zdobył Leroy Sane, a wynik ustalił 17-letni reprezentant Anglii Jamal Musiala.

Bayern wciąż dominuje i nic nie wskazuje na to, by jego panowanie w Niemczech było zagrożone.

Bayern - Schalke 8:0 (3:0)
Bramki: S. Gnabry (4, 47 i 59), L. Goretzka (19), R. Lewandowski (31), T. Mueller (70), L. Sane (72), J. Musiala (81).