Sa wczoraj przeszedł testy medyczne i kibice liczyli, że jeszcze tego samego dnia zostanie podpisana umowa. O osiągniętym porozumieniu poinformował dziś na Twitterze prezes Legii Bogusław Leśnodorski.

Portugalczyk siedmiokrotnie występował w drużynie narodowej U-21 i raz zagrał w spotkaniu pierwszego zespołu. Do Legii trafił z cypryjskiego AEL-u Limassol, dla którego w obecnym sezonie zdobył 13 goli. Z tego samego zespołu do Legii w zeszłym sezonie przeszedł obrońca Dossa Junior. Wcześniej Sa występował między innymi w Bradze, FC Porto i Fulham.

- Przede wszystkim chciałbym powiedzieć, że jestem bardzo szczęśliwy z przyjazdu tutaj. To była długa droga, ale wreszcie dotarłem. Myślę, że lepiej będzie jeśli wypowiem się później. Jestem pierwszy raz w Polsce, chcę zobaczyć ten kraj. Wypowiadać będę się później - powiedział po przylocie do Polski Sa.

- Rozmawiałem z Juniorem o Legii. Powiedział mi, że to fantastyczny klub z wspaniałymi kibicami. To dobre miejsce dla mnie - dodał Portugalczyk

Portugalczyk wzmocni rywalizację w ataku Legii. Pozyskanie napastnika było dla zarządu Legii priorytetem podczas zimowego okna transferowego. Do tej pory do dyspozycji trenera Berga był tylko Wladimer Dwaliszwili, młody Patryk Mikita i wracający po kontuzji Michał Efir. Marek Saganowski do gry najprawdopodobniej wróci dopiero w kwietniu.

Legia Warszawa wznawia dziś rywalizację w Ekstraklasie. Rywalem mistrzów Polski będzie Korona Kielce. Początek spotkania przy Łazienkowskiej o 20.30