To drugi gol Paquety w ostatnich dwóch meczach - pomocnik Olympique Lyon strzelił też zwycięskiego gola dla Brazylii w wygranym przez nią 1:0 ćwierćfinałowym meczu z Chile.

Brazylia zagra w finale ze zwycięzcą drugiego półfinału, w którym Argentyna zmierzy się z Kolumbią.

Finałowy mecz zostanie rozegrany w sobotę, na Maracanie.

Brazylia wygrywała turniej Copa America za każdym razem, gdy była gospodarzem turnieju. W tym roku została nim - niespodziewanie - na dwa tygodnie przed rozpoczęciem zmagań, po tym jak Kolumbii odebrano prawo do organizacji turnieju ze względu na sytuację wewnętrzną w kraju, a Argentyna utraciła to prawo ze względu na sytuację epidemiczną.

W meczu z Peru Brazylia w pierwszych 20 minutach urządziła prawdziwą kanonadę na bramkę Pedro Gallese - gola próbowali zdobyć Neymar i Richarlison, swoją szansę miał też Casemiro.

Ostatecznie wynik meczu otworzył w 35. minucie Paqueta. Jak się potem okazało była to bramka decydująca o awansie do finału.

Przy golu Paquety duży udział miał Neymar, który przedryblował trzech rywali na lewym skrzydle i dograł piłkę w pole karne, gdzie Paqueta z 10 metrów popisał się celnym uderzeniem z woleja.

W drugiej połowie do głosu doszli piłkarze Peru - finaliści Copa America z 2019 roku. Najlepszą szansę na wyrównanie miał Gianluca Lapadula.

Ostatecznie ze zwycięstwa cieszyła się Brazylia, która jest niepokonana od 13 spotkań.