Juventus ponownie ukarany, Liga Mistrzów się oddala

Federalny Sąd Apelacyjny nałożył na klub z Turynu karę 10 ujemnych punktów za oszustwa finansowe. Drużyna Wojciecha Szczęsnego i Arkadiusza Milika może nie zagrać w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów.

Publikacja: 22.05.2023 22:58

Arkadiusz Milik (na zdjęciu z lewej) sprokurował rzut karny.

Arkadiusz Milik (na zdjęciu z lewej) sprokurował rzut karny.

Foto: EPA/CLAUDIO GIOVANNINI

To kolejny zwrot akcji w sprawie Juve. Niedawno klub odzyskał 15 punktów po tym, jak sąd sportowy przy Włoskim Komitecie Olimpijskim pozytywnie rozpatrzył jego odwołanie.

Sprawa wróciła do Federalnego Sądu Apelacyjnego. Prokuratorzy wnioskowali o 11 punktów karnych, skończyło się na 10 oraz uniewinnieniu siedmiu byłych działaczy Juventusu, w tym Pavla Nedveda.

Wyrok ogłoszono tuż przed ligowym meczem z Empoli. Kara spowodowała, że zespół z Turynu spadł z miejsca drugiego na siódme - pierwsze, które nie gwarantuje występu w europejskich pucharach. Sytuację mogło poprawić zwycięstwo nad Empoli, ale Juve przegrało 1:4, a Milik sprokurował rzut karny.

Czytaj więcej

Finał Ligi Mistrzów dla Szymona Marciniaka. UEFA zrobiła wyjątek

W tym momencie drużyna Szczęsnego i Milika traci punkt do Romy, dwa do Atalanty Bergamo i aż pięć do Milanu, który wskoczył na czwartą pozycję premiowaną grą w Lidze Mistrzów. Do końca sezonu pozostały jej dwa spotkania - właśnie z Milanem w niedzielę przed własną publicznością i w następny weekend z Udinese na wyjeździe.

Furtką do pucharów mógł być triumf w Lidze Europy, ale Juventus przegrał kilka dni temu rewanżowy półfinał z Sevillą. Teraz musi liczyć na cud, by w następnym sezonie wrócić do Champions League.

Piłka nożna
Włoskiego finału w Lidze Europy nie będzie
Materiał Promocyjny
Naszpikowane technologiami Volkswageny na wyciągnięcie ręki w niezwykłym finansowaniu
Piłka nożna
Problemy Juventusu. Stara Dama czeka na wyrok
Piłka nożna
Juventus kolejny raz stanął nad przepaścią
Piłka nożna
Oficjalnie: Lionel Messi odchodzi z PSG
Materiał Promocyjny
ESG - Raportowanie w praktyce – IV edycja
Piłka nożna
Liga Europy dla Sevilli, pierwszy przegrany finał Mourinho
Piłka nożna
Mistrzostwa Europy do lat 17. To dopiero początek