Lewandowski krytykuje kolegów z Barcelony za nagranie z pozdrowieniami dla Rosjan

Robert Lewandowski krytycznie odniósł się do nagrania z udziałem dwóch zawodników FC Barcelony. Alejandro Balde i Sergi Roberto na filmiku zwrócili się z pozdrowieniami dla rosyjskich kibiców.

Publikacja: 21.05.2023 23:26

Alejandro Balde (z lewej) nagrał filmik razem z Sergim Roberto

Alejandro Balde (z lewej) nagrał filmik razem z Sergim Roberto

Foto: Felipe Mondino/LiveMedia / ipa-a

Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 452

Krótkie nagranie zostało opublikowane na profilu Okko Sport - nadawcy meczów ligi hiszpańskiej w Rosji. Alejandro Balde i Sergi Roberto na filmiku podziękowali rosyjskim kibicom za wsparcie i stwierdzili, że są oni częścią sukcesu drużyny, która w bieżącym sezonie zapewniła sobie już mistrzostwo kraju.

Nagranie wywołało oburzenie w mediach społecznościowych. Na Twitterze o ustosunkowanie się do nagrania poprosili Roberta Lewandowskiego przedstawiciele Szachtara Donieck. „Czy uważasz taką sytuację za normalną? Jako kapitan reprezentacji Polski, kraju, który tak bardzo pomaga Ukrainie, musisz rozumieć skalę tragedii i absurd takiego czynu” - czytamy we wpisie na oficjalnym koncie klubu z Donbasu.

Czytaj więcej

Ligi zagraniczne. Porażki Bayernu i Barcelony, Manchester City mistrzem Anglii

- Dowiedziałem się o tym nagraniu po czasie i delikatnie mówiąc, byłem bardzo nim zaskoczony - skomentował w rozmowie z portalem Interia.pl Robert Lewandowski. - Pytałem w klubie o tę sytuację i wiem, że nie było to oficjalne stanowisko, tylko wypowiedź podczas spotkania z mediami posiadającymi prawa transmisyjne do La Ligi - zaznaczył, podkreślając, że „w takich sytuacjach często nie wie się nawet, z kim się rozmawia”.

- To oczywiście nie jest żadne wytłumaczenie, bo ewidentnie coś nie zostało dopilnowane i w efekcie wyszło bardzo źle - ocenił kapitan reprezentacji Polski. Zapowiedział też, że Barcelona „zamierza podjąć jakieś działania w odpowiedzi na tę sytuację”. 

Piłka nożna
Błaszczykowski ma zagrać od pierwszej minuty meczu z Niemcami
Piłka nożna
Zlatan Ibrahimović kończy karierę. "Żegnam się z piłką"
Piłka nożna
Liga hiszpańska. Robert Lewandowski królem strzelców, porażka Barcelony
Piłka nożna
Real żegna legendę. Kapitan Benzema schodzi z pokładu
Piłka nożna
Piłka nożna. Kobiety wchodzą do gry
Piłka nożna
Zagraniczne media o Szymonie Marciniaku: przeprosił i dostał zielone światło