Polska - Albania. Robert Lewandowski: Czuję powiew świeżości

- Selekcjoner zobaczył, czego potrzebujemy, a on szybko wyciąga wnioski. Mam nadzieję, że kolejne zgrupowanie będzie efektywne. Mamy w drużynie dużo świeżej krwi - mówi po meczu Polska - Albania (1:0) kapitan reprezentacji Robert Lewandowski.

Publikacja: 28.03.2023 06:21

Robert Lewandowski

Jak ocenia pan spotkanie z Albanią?

To był mecz na przełamanie. Mieliśmy go pod kontrolą. Rywale grali bardzo defensywnie, zwłaszcza w pierwszej połowie. Trudno było się przebić. Mieliśmy parę sytuacji po przerwie, ale nie postawiliśmy kropki nad "i". Widać, że selekcjoner po tych paru dniach zobaczył, czego potrzebujemy oraz jak powinniśmy trenować. Wyciąga szybkie wnioski. Mam nadzieję, że kolejne zgrupowanie będzie efektywne i poprawimy naszą grę - zwłaszcza w ataku.

Pan miał w drugiej połowie swoją szansę na gola…

Oddałem chyba dwa strzały, sam stworzyłem też jedną sytuację. To cieszy, ale mieliśmy chyba z tyłu głowy i w nogach to 1:0. Brak schematów czy automatyzmów sprawił, że próby tworzenia akcji działały na 95 proc., a to jednak nie 100. Jesteśmy w procesie przebudowy. Nie wszystko będzie od razu funkcjonowało.

Jest w drużynie powiew świeżości, mamy więcej świeżej krwi. Zobaczmy, ilu mamy młodych zawodników. Musimy być cierpliwi. Są u nas nowi gracze, którzy mają nie tylko występować, ale także brać odpowiedzialność na swoje barki. Reprezentacja to wielkie oczekiwania i my od młodych też oczekujemy, aby pokazywali coraz więcej.

Był pan jako kapitan zadowolony z tego, jak drużyna zareagowała na wpadkę w Pradze?

Wiedzieliśmy, jakie wyzwanie przed nami stoi. Najpierw musimy myśleć o tym, ile zostawić na boisku serca, a dopiero później dodać do tego umiejętności. Nie może być odwrotnie - zwłaszcza w takim etapie procesu, jaki obecnie mamy. Jeśli będą walka i serce, to umiejętności tylko nam pomogą.