Czechy - Polska. Trener rywali: Mamy przewagę nad Polakami

- Pracuję z reprezentacją od lat. Jestem Czechem i dobrze się z chłopakami znamy. Nie ma też między nami bariery językowej. Mamy pod tym względem przewagę nad rywalami - mówi przed meczem Czechy - Polska trener Jaroslav Silhavy.

Publikacja: 23.03.2023 18:31

Jaroslav Silhavy jest selekcjonerem reprezentacji Czech od września 2018 r.

Jaroslav Silhavy jest selekcjonerem reprezentacji Czech od września 2018 r.

Foto: CTK Photo/Michal Kamaryt

Korespondencja z Pragi
Gospodarzom dzień przed pierwszym meczem eliminacji Euro 2024 towarzyszy pogodny optymizm. Trener Silhavy i pomocnik West Hamu United Tomas Soucek konferencję prasową ozdobili kilkoma frazesami oraz podkreślili, że to nasi piłkarze - bogaci siłą "doświadczonych, klasowych piłkarzy" - są faworytem grupy, zrzucając presję na Polaków.

- Obie drużyny czeka najtrudniejszy mecz tych eliminacji - podkreśla Soucek. - Cieszymy się na przyjazd takiej gwiazdy, jak Robert Lewandowski, ale Polska to nie tylko on. Grają u was przecież także Piotr Zieliński czy Wojciech Szczęsny - dodaje Silhavy.

Czytaj więcej

Eliminacje Mistrzostw Europy 2024: Dwa szlagiery już w tym tygodniu

Doświadczony szkoleniowiec pracuje z reprezentacją od 2018 roku i to jego przewaga nad Fernando Santosem. - Wasz selekcjoner to jednak doświadczony trener - mówi Silhavy. - Szanuję go za sukcesy, jakie osiągnął z reprezentacjami. Pomoże drużynie dystansem i doświadczeniem.

Trener Czechów podkreśla, że zna już skład na mecz. Mogą go zmienić tylko wydarzenia losowe. Zdrowy jest Vladimir Coufal z West Hamu United. Największym nieobecnym pozostaje więc Patrik Schick. - Wierzę, że inni napastnicy spełnią swoje zadanie - mówi selekcjoner.

- Nie wiemy, czego spodziewać się po Polakach - przyznaje Soucek. - Zmienili trenera, a to zawsze może oznaczać nowy styl. Oglądaliśmy ich mecze, a także spotkania reprezentacji Portugalii, kiedy trenował ją Santos. Trudno powiedzieć, na jaką taktykę postawią - dodaje. Jego obserwacje zweryfikuje piątkowy mecz. Początek o 20:45.

Piłka nożna
Kolejne kontuzje w kadrze. Fernando Santos ma ból głowy
Piłka nożna
Przed meczem Czechy-Polska: Liderzy nabrali wody w usta. Będą zmiany w kadrze
Piłka nożna
Zlatan Ibrahimović wykorzystał swój gniew
Piłka nożna
Błaszczykowski ma zagrać od pierwszej minuty meczu z Niemcami
Piłka nożna
Zlatan Ibrahimović kończy karierę. "Żegnam się z piłką"
Piłka nożna
Liga hiszpańska. Robert Lewandowski królem strzelców, porażka Barcelony