Jest dyskwalifikacja trenera Motoru Lublin, który zaatakował prezesa. Ale w zawieszeniu

Komisja Dyscyplinarna PZPN ukarała w czwartek Gonçalo Feio, trenera drugoligowego Motoru Lublin. Portugalski szkoleniowiec został zdyskwalifikowany, ale wykonanie kary zostało zawieszone.

Publikacja: 23.03.2023 17:39

Gonçalo Feio (na zdjęciu) jest trenerem Motoru Lublin od września 2022 r.

Gonçalo Feio (na zdjęciu) jest trenerem Motoru Lublin od września 2022 r.

Foto: PAP/Bartłomiej Wójtowicz

Postępowanie Komisji Dyscyplinarnej było konsekwencją wydarzeń, do których doszło na początku marca, na konferencji prasowej po meczu wygranym przez Motor Lublin z GKS-em Jastrzębie. Doszło wówczas do szamotaniny Feoi z prezesem lubelskiego klubu Pawłem Tomczykiem. Trener rzucił też w prezesa plastikową podkładką na dokumenty. W efekcie rozciął mu głowę i Tomczyk musiał udać się do szpitala, gdzie założono mu szwy. Feio miał też obrażać rzeczniczkę prasową Motoru, Paulinę Maciążek.

Wkrótce, na konferencji z udziałem Zbigniewa Jarubasa, głównego akcjonariusza Motoru. zakomunikowano, że Gonçalo Feio pozostanie trenerem zespołu. - Wiedziałem, że z tym człowiekiem jesteśmy w stanie dojść daleko. Mogę się o nim wypowiadać tylko w superlatywach. Moim zdaniem ta cała sytuacja jest wynikiem przemęczenia. Trener pracuje po 20 godzin, a to jest granica wytrzymałości organizmu. Być może w takich sytuacjach człowiek jest wybuchowy – mówił Jarubas.

Czytaj więcej

"Do zobaczenia". Mesut Özil ogłosił koniec kariery

Feio przeprosił wówczas za swoje zachowanie. Motor poinformował natomiast również, że rada nadzorcza klubu na okres trzech miesięcy zawiesiła w pełnieniu obowiązków prezesa Tomczyka. Zastąpił go Robert Żyśko. Paulina Maciążek z kolei pożegnała się ze stanowiskiem rzeczniczki prasowej.

W czwartek sprawą zajęła się Komisja Dyscyplinarna PZPN. W opublikowanym po jej posiedzeniu komunikacie przekazano, że komisja zdecydowała „uznać odpowiedzialność dyscyplinarną trenera Gonçalo Feio i ukarać szkoleniowca karą zasadniczą – dyskwalifikacji w wymiarze 1 roku, zawieszając jej wykonanie na okres 2 lat”. Portugalczyk ma dodatkowo zapłacić 30 tys. zł kary oraz pisemnie przeprosić Pawła Tomczyka i Paulinę Maciążek. 

Motor zajmuje aktualnie ósme miejsce w tabeli II ligi. Do prowadzącego KKS-u Kalisz traci 8 punktów.

Piłka nożna
Mourinho chce dać ludziom radość
Piłka nożna
Ładne gole, piękny sen. Młodzi Polacy poszli z Niemcami na wymianę ciosów
Piłka nożna
Fernando Santos ogłosił powołania. Nie ma weteranów
futsal
Constract Lubawa mistrzem Polski w futsalu
Materiał Promocyjny
ESG - Raportowanie w praktyce – IV edycja
Piłka nożna
Ekstraklasa. Słaby produkt za duże pieniądze
Piłka nożna
Bayern obronił tytuł, a potem przyszedł czas rozliczeń