Ekstraklasa. Wraca Szymon Marciniak

Sędzia z Płocka, który prowadził finał mundialu w Katarze, w sobotę będzie pracował wraz ze swoją ekipą przy meczu Rakowa z Piastem w Częstochowie.

Publikacja: 02.02.2023 17:19

Po mistrzostwach świata Marciniak sędziował spotkania w Arabii Saudyjskiej, Egipcie i na Cyprze. W Ekstraklasie, w pierwszej kolejce po zimowej przerwie, pauzował. Był na zgrupowaniu arbitrów UEFA w Rzymie.

Teraz poprowadzi mecz lidera z zespołem broniącym się przed spadkiem. Raków rundę rewanżową zaczął od remisu 1:1 z Wartą, Piast - także 1:1 zremisował z Jagiellonią.

Potknięcie Rakowa wykorzystała Legia, po wygranej 3:2 z Koroną zmniejszyła do niego stratę do siedmiu punktów. Teraz wicelider jedzie do Lubina. I nie będzie to podróż łatwa.

Zagłębie rozpoczęło rok od zwycięstwa 3:0 nad Śląskiem, a nowy trener drużyny Waldemar Fornalik wie, jak grać z Legią, która ma swoje problemy. Za kartki pauzować musi Bartosz Kapustka, a rękę złamał Carlitos. Pod znakiem zapytania stoi występ Josue, zmagającego się z chorobą.

Kolejkę rozpocznie piątkowy mecz w Płocku. Wisła już bez współlidera klasyfikacji strzelców Davo, który odszedł do belgijskiego KAS Eupen, podejmie Wartę Poznań.