26-krotny reprezentant Czech rozegrał w zespole z Łazienkowskiej 90 meczów i zdobył 39 bramek. Pekhart latem ubiegłego roku trafił do tureckiego Gaziantep FK, gdzie wystąpił w 13 spotkaniach. Teraz kibice znów zobaczą go w barwach stołecznego klubu.

-  Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę wrócić do domu. Ja i cała moja rodzina zawsze czuliśmy się w Warszawie bardzo dobrze. Legię oraz Warszawę można nazwać naszą nową stolicą. Mam nadzieję, że pościgamy się i powalczymy o mistrzostwo Polski. Na pewno będziemy także chcieli zdobyć puchar - zapowiada Pekhart, cytowany przez oficjalną stronę internetową Legii.

Trener Kosta Runjaić potrzebuje napastnika, bo zakontraktowany jesienią Blaż Kramer zmaga się z kontuzjami i spędził jak dotąd na boisku tylko 130 minut, a podczas ostatniego meczu ligowego z Koroną Kielce (3:2) rękę złamał Carlitos.

Legia po 18 kolejach jest wiceliderem tabeli PKO BP Ekstraklasy, ale traci do Rakowa Częstochowa aż 7 punktów. Najlepszymi strzelcami zespołu są rozgrywający Josue (6), który wykonuje rzuty karne, oraz wahadłowy Filip Mladenović (5). Napastnicy - Kramer, Carlitos, Maciej Rosołek, Ernest Muci - strzelili w tym sezonie ligowym 4 gole.