Ekstraklasa. Legia zmniejsza stratę do Rakowa

Drużyna z Warszawy pokonała 3:2 Koronę Kielce w pierwszym meczu po zimowej przerwie. Lider z Częstochowy zremisował 1:1 z Wartą Poznań.

Publikacja: 29.01.2023 20:05

Legia prowadziła już 3:0 i wydawało się, że będzie to dla niej lekki, łatwy i przyjemny wieczór przy Łazienkowskiej. Pozwoliła sobie wbić jednak dwie bramki i zafundowała kibicom męki do ostatniego gwizdka. Zdołała wygrać, choć rywale napędzili jej strachu.

Zespół z Warszawy umocnił się na pozycji wicelidera, traci teraz siedem punktów do Rakowa, który rundę rewanżową rozpoczął od wyjazdowego remisu 1:1 z Wartą, powiększył też do pięciu punktów przewagę nad Pogonią Szczecin i Widzewem - emocjonujący mecz tych zespołów w Łodzi zakończył się remisem 3:3.

Najwyższe zwycięstwo w pierwszej kolejce po zimowej przerwie odniosło Zagłębie, rozbijając 3:0 na wyjeździe Śląsk Wrocław. To był bardzo udany debiut Waldemara Fornalika na stanowisku trenera drużyny z Lubina. W sobotę poprzeczka pójdzie w górę - do Zagłębia przyjeżdża Legia.

18. KOLEJKA

Miedź - Radomiak 0:0

Stal - Lech 0:0

Warta - Raków 1:1

(J. Grzesik 26 - E. Svarnas 58)

Widzew - Pogoń 3:3

(B. Pawłowski 67, E. Terpiłowski 79, M. Kreuzriegler 90+9-z karnego - K. Grosicki 20, S. Kowalczyk 75, L. Zahović 86)

Śląsk - Zagłębie 0:3

(K. Chodyna 33, S. Zivec 67, T. Pieńko 90+5)

Piast - Jagiellonia 1:1