Chelsea Londyn wygrała z Arsenalem wyścig o ukraińskiej pomocnika. W niedzielę oficjalnie potwierdzono transfer. Ukrainiec podpisał z Chelsea ośmioletni kontrakt.

Oświadczenie w sprawie transferu wydał właściciel Szachtara Donieck Rinat Achmetow. Podziękował "całemu cywilizowanemu światu za pomoc Ukrainie".

"Możemy mówić o ukraińskim futbolu tylko dzięki ukraińskiej armii, ukraińskiemu narodowi i ogromnemu wsparciu, jakie mieliśmy w tym niewiarygodnie trudnym czasie. A jedynym sposobem, w jaki możemy pokonać zło, które pojawiło się w naszych domach, jest wspólna praca" - przekazał.

Achmetow zapowiedział, że przekaże miliard hrywien (25 mln dolarów) z tego transferu na pomoc ukraińskim żołnierzom i ich rodzinom. 

"Pieniądze zostaną wykorzystane na pokrycie różnych potrzeb, od zapewnienia leczenia medycznego i protetycznego oraz wsparcia psychologicznego, po spełnienie konkretnych próśb. Będzie zarządzany przez niezależny profesjonalny zespół, który będzie współpracował z obrońcami Azowstalu, ich rodzinami, dostawcami opieki i wolontariuszami" - zapowiedział.

"Jestem szczęśliwy z powodu Mychajło i bardzo dumny z niego. Pokazał, że talent i ciężka praca mogą uczynić niemożliwe możliwym. I nie mam wątpliwości, że będzie błyszczał w Chelsea i w całej Europie" - dodał Achmetow.