Cohen wystąpił 459 razy w barwach Fulham, rozegrał też 37 meczów w reprezentacji Anglii. Był członkiem reprezentacji, która - jako jedyna w historii - zdobyła dla Anglii złoto na mundialu w czasie mistrzostw świata rozgrywanych na Wyspach.

Cohen przyszedł na świat w Fulham, jednej z dzielnic Londynu, tuż po wybuchu II wojny światowej. 

Czytaj więcej

Stefan Szczepłek o finale mundialu: Tylko w piłce takie rzeczy

Piłkarzem Fulham FC został w 1956 roku. Co ciekawe początkowo pracował jako pracownik obsługi ale - jak wspomina Fulham - szybko zamienił "sprzątanie trybun i czyszczenie butów" na grę dla Fulham, w którym zadebiutował w wieku 17 lat.

Na mundialu w 1966 roku Cohen rozpoczął akcję, która przyniosła Anglii zwycięskiego gola w wygranym 2:1 półfinale z Portugalią

W reprezentacji Anglii zadebiutował w 1964 roku, w meczu z Urugwajem (wygranym przez Anglików 2:1). Szybko został podstawowym zawodnikiem reprezentacji, którą Alf Ramsey poprowadził do mistrzostwa świata w 1966 roku.

Na mundialu Cohen rozpoczął akcję, która przyniosła Anglii zwycięskiego gola w wygranym 2:1 półfinale z Portugalią. Rozegrał też 120 minut w finale mundialu, w którym Anglia pokonała Niemcy 4:2 (po dogrywce).

Cohen musiał przedwcześnie zakończyć karierę piłkarską w wieku 29 lat, po doznaniu groźnej kontuzji kolana.