Juventus żegna się z Ligą Mistrzów

Drużyna Wojciecha Szczęsnego i Arkadiusza Milika odpadła z rozgrywek po wyjazdowej porażce 3:4 z Benficą Lizbona.

Publikacja: 25.10.2022 23:35

Szczęsny mógł tylko rozkładać bezradnie ręce, kiedy jego koledzy z eksperymentalnie zestawionej obrony popełniali błąd za błędem. Milik mógł co najwyżej odliczać minuty do wejścia na boisko.

Całą pierwszą połowę przesiedział na ławce rezerwowych, a gdy w końcu z niej wstał, Juventus przegrywał już 1:3.

Wydawało się, że czwarty gol strzelony przez Benficę zamknie mecz. Massimiliano Allegri wpuścił kilku młodych chłopaków i wtedy Juve nieoczekiwanie się przebudziło. Sygnał dał Milik, zdobywając efektowną bramkę, dwie minuty później zamieszanie w polu karnym wykorzystał Weston McKennie i zrobiło się 3:4.

Szczęśliwego zakończenia jednak nie było. Juventus stracił szansę na wyjście z grupy, a jeśli za tydzień przegra u siebie z Paris Saint-Germain, może go zabraknąć wiosną nawet w Lidze Europy.

PSG, podobnie jak Benfica, jest już pewne awansu. Miejsce w 1/8 finału zagwarantowały sobie we wtorek także Chelsea i Borussia Dortmund.

LIGA MISTRZÓW - 5. KOLEJKA

Grupa E

Salzburg - Chelsea 1:2

(C. Adamu 48 - M. Kovacić 23, K. Havertz 64)

Dinamo Zagrzeb - Milan 0:4

(M. Gabbia 39, R. Leao 49, O. Giroud 59-z karnego, R. Ljubicić 69-sam.)

Grupa F

Celtic Glasgow - Szachtar Donieck 1:1

(G. Giakoumakis 34 - M. Mudryk 58)

RB Lipsk - Real Madryt 3:2

(J. Gvardiol 13, C. Nkunku 18, T. Werner 81 - Vinicius Junior 44, Rodrygo 90+3-z karnego)

Grupa G

Sevilla - FC Kopenhaga 3:0

(Y. En-Nesyri 61, Isco 88, G. Montiel 90+2)

Borussia Dortmund - Manchester City 0:0

Grupa H

Benfica Lizbona - Juventus Turyn 4:3

(A. Silva 17, J. Mario 28-z karnego, R. Silva 35 i 50 - M. Kean 21, A. Milik 77, W. McKennie 79)

Paris Saint-Germain - Maccabi Hajfa 7:2

(L. Messi 19 i 45, K. Mbappe 32 i 64, Neymar 35, S. Goldberg 67-sam., C. Soler 84 - A. Seck 38 i 50)