Puchar Polski: Awans Legii, efektowna wygrana z Wisłą Płock

Legia Warszawa awansowała do 1/8 finału Pucharu Polski wygrywając na wyjeździe z Wisłą Płock 3:0. Dla legionistów był to rewanż za porażkę w weekendowym meczu ligowym, w którym stołeczna drużyna uległa ekipie z Płocka 1:2.

Publikacja: 19.10.2022 07:01

Josue cieszy się z gola strzelonego Wiśle Płock

Ozdobą meczu był piękny gol zdobyty przez Ernesta Muciego - pisze Onet.

Muci otworzył wynik meczu w 28 minucie - Albańczyk najpierw efektownie zwiódł rywala, a potem popisał się mocnym uderzeniem, przy którym Bartłomiej Gradecki był bezradny.

Drugiego gola zdobył Portugalczyk Josue, wykorzystując nieporozumienie między Gradeckim a Stevem Kapuadim.

Wisła, która przystąpiła do meczu przez swoich najskuteczniejszych zawodników - Davo i Rafała Wolskiego - po stracie drugiego gola próbowała szukać bramki kontaktowej, ale tego dnia ekipie z Płocka brakowało szczęścia.