Selekcjoner zaprosił na zgrupowanie aż 30 piłkarzy, więc kilku mecz na Stadionie Narodowym obejrzy z trybun. Szymon Żurkowski, który nie gra w klubie i potrzebuje minut na boisku, pauzuje za żółte kartki. Obok niego usiądą Radosław Majecki, Paweł Dawidowicz, Tomasz Kędziora, Arkadiusz Reca, Jakub Kamiński oraz Jakub Piotrowski.

Czytaj więcej

Przygotowania do mundialu. Najszerszy uśmiech kapitana

Są w kadrze meczowej debiutanci: Łęgowski i Skóraś. Ten pierwszy, po meczu z Holendrami, pojedzie prawdopodobnie na zgrupowanie reprezentacji młodzieżowej. Skóraś walczy o miejsce w kadrze na mundial, gdzie może być alternatywą dla skrzydłowych lub wahadłowych.

Michniewicz mówił we wtorek, że dwóch piłkarzy nabawiło się urazów i choć nie są groźne, to sztab nie zamierza ryzykować. - Jeden z tych zawodników był szykowany do gry w podstawowym składzie - wyjaśniał selekcjoner. Patrząc na listę nieobecnych możemy się domyślać, że chodzi o Recę, który mógł zagrać w pierwszej jedenastce pod nieobecność Matty’ego Casha.

Polacy prawdopodobnie wybiegną na boisko w składzie: Wojciech Szczęsny, Jan Bednarek, Kamil Glik, Jakub Kiwior, Przemysław Frankowski, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty, Nicola Zalewski, Sebastian Szymański, Piotr Zieliński, Robert Lewandowski.

Kadra reprezentacji Polski na mecz z Holandią

Bramkarze: Bartłomiej Drągowski (Spezia), Łukasz Skorupski (Bologna), Wojciech Szczęsny (Juventus);

Obrońcy: Jan Bednarek (Aston Villa), Bartosz Bereszyński (Sampdoria Genua), Kamil Glik (Benevento), Robert Gumny (Augsburg), Jakub Kiwior (Spezia), Mateusz Wieteska (Clermont);

Pomocnicy: Przemysław Frankowski (Lens), Kamil Grosicki (Pogoń Szczecin), Grzegorz Krychowiak (Al-Shabab), Mateusz Klich (Leeds), Karol Linetty (Torino), Mateusz Łęgowski (Pogoń Szczecin), Michał Skóraś (Lech Poznań), Sebastian Szymański (Feyenoord Rotterdam), Nicola Zalewski (Roma), Piotr Zieliński (Napoli);

Napastnicy: Robert Lewandowski (Barcelona), Arkadiusz Milik (Juventus), Krzysztof Piątek (Salernitana), Karol Świderski (Charlotte)