Jeden gol wystarczył Lechowi, by zwyciężyć w derbach Poznania, kontynuować wspinaczkę w tabeli i zmniejszyć dystans do czołówki. Strzelił go Portugalczyk Afonso Sousa.


To były nietypowe derby - rozgrywane przy Bułgarskiej, ale z Wartą w roli gospodarza. Oba kluby umówiły się, że ze względu na duże zainteresowanie meczem zagrają w Poznaniu, a nie w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie na co dzień rywali podejmuje Warta.


- Nie czułem się jak gość na naszym stadionie. Jedyną różnicą było to, że musieliśmy usiąść ze sztabem na innej ławce - opowiadał trener Lecha John van den Brom. - Przyznam, że dla mnie były to pierwsze takie derby prowadzone w atmosferze wzajemnego szacunku.


Lech awansował na siódme miejsce, a po przerwie na mecze reprezentacji w Lidze Narodów zmierzy się z Legią, która po wygranej 3:2 z Miedzią objęła prowadzenie w tabeli. Ligowy klasyk wypada więc w bardzo dobrym momencie.


Legia z pozycji lidera zrzuciła Wisłę, dla której porażka w Lubinie była już czwartym meczem z rzędu bez zwycięstwa. W tym czasie zespół z Płocka zdołał wywalczyć tylko punkt. Wisła prowadziła w tabeli od początku sezonu, a teraz w ciągu jednego weekendu spadła poza podium. Przerwa od ligowych obowiązków na pewno się jej przyda.10. KOLEJKA


Piast - Śląsk 1:1


(C. Reiner 35 - P. Olsen 29-z karnego)


Legia - Miedź 3:2


(P. Wszołek 20, F. Mladenović 44 i 56 - A. Henriquez 2, L. Narsingh 14)


Stal - Widzew 0:3


(J. Sanchez 53, D. Kun 82, J. Sypek 87)


Lechia - Jagiellonia 2:2


(F. Paixao 52 i 73-z karnego - M. Gual 3, J. Imaz 55)


Raków - Radomiak 3:0


(F. Piasecki 45+3, S. Svarnas 46, I. Lopez 52)


Cracovia - Pogoń 1:1


(B. Kaellman 73 - K. Grosicki 70)


Korona - Górnik 1:2


(J. Łukowski 16 - K. Okunuki 45+1 i 57)


Zagłębie - Wisła 2:1


(M. Dolezal 20, K. Chodyna 62 - A. Pawlak 3)


Warta - Lech 0:1


(A. Sousa 53)