Liga Mistrzów. Milik strzela, Juventus przegrywa

Gol Arkadiusza Milika w meczu z Benficą (1:2). Dwa pudła Piotra Zielińskiego z rzutu karnego w wygranym 3:0 spotkaniu z Rangers.

Publikacja: 14.09.2022 23:42

Milik mecz z Benficą zaczął tak zmotywowany, jakby chciał pokazać, że zabranie mu bramki w ostatni weekend po interwencji VAR i druga żółta kartka za zdjęcie koszulki były decyzjami niesprawiedliwymi i krzywdzącymi.

Polak już po czterech minutach dał Juve prowadzenie, wyskakując najwyżej do dośrodkowania z rzutu wolnego i posyłając piłkę głową do bramki. To miał być piękny wieczór dla kibiców z Turynu, ale Benfica udowodniła, że nieprzypadkowo wygrała w tym sezonie wszystkie mecze. Zwycięstwo nad Juventusem było już 12.

Massimiliano Allegri zaskoczył, zdejmując Milika po 70 minutach gry. Zdziwienia nie kryli kibice, którzy decyzję trenera przyjęli gwizdami. Porażka 1:2 stawia w trudnej sytuacji Juve, pozostające po dwóch kolejkach bez punktów.

Zupełnie inne nastroje panują w Neapolu, bo drużyna wygrała drugie spotkanie - 3:0 z Rangers - i przewodzi swojej grupie. Wieczoru w Glasgow nie będzie dobrze wspominał Piotr Zieliński, który zmarnował rzut karny, pomylił się także, gdy sędzia zarządził powtórkę. Do trzeciej jedenastki, kilkanaście minut później, już nie podszedł - wykorzystał ją Matteo Politano.

Erling Haaland długo wykazywał się gościnnością w stosunku do byłych kolegów z Borussii Dortmund, ale kilka minut przed końcem dał Manchesterowi City zwycięstwo 2:1 - fantastycznym, akrobatycznym strzałem po równie fantastycznej asyście Joao Cancelo.