Ekstraklasa: Lech kontynuuje wspinaczkę

Mistrz z Poznania pokonał 2:0 Widzew, wygrał trzeci mecz z rzędu i awansował na ósme miejsce w tabeli.

Publikacja: 04.09.2022 20:06

Piłkarze Lecha Poznań cieszą się ze zdobytego gola

Z dużym opóźnieniem, ale poznańska lokomotywa wreszcie ruszyła. W siedem dni Lech odniósł trzy zwycięstwa i z dna tabeli przeskoczył do jej górnej połówki.

Cierpliwość okazała się ważna także w niedzielę. Mistrz Polski obie bramki zdobył między 80 a 81. minutą. Najpierw trafił Joao Amaral, chwilę później Mikael Ishak. Trzecia wygrana z czystym kontem stała się faktem.

Teraz piłkarzy z Poznania czeka najtrudniejsze wyzwanie nadchodzących miesięcy - wyjazd na czwartkowy mecz z Villarrealem w pierwszej kolejce fazy grupowej Ligi Konferencji.

Przynajmniej do poniedziałku liderem Ekstraklasy będzie Legia, która - dzięki wygranej 1:0 z Radomiakiem - na prowadzenie w tabeli wróciła po 15 miesiącach przerwy. Zespół z Warszawy czeka na odpowiedź Wisły Płock, która na zakończenie kolejki podejmie Górnika Zabrze.