Lewandowski zaprezentowany w Barcelonie. Jest koszulka, nie ma numeru

Robert Lewandowski został oficjalnie zaprezentowany w nowym klubie. - Mamy wobec tego transferu wielkie oczekiwania - powiedział Joan Laporta, prezydent FC Barcelona.

Publikacja: 20.07.2022 23:08

Robert Lewandowski z Joanem Laportą, prezydentem FC Barcelona

Robert Lewandowski z Joanem Laportą, prezydentem FC Barcelona

Foto: EPA/CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH

– Mam na imię Robert, jestem z Polski, gram dla Barcelony - powiedział po hiszpańsku Lewandowski na początku opóźnionej o kilkanaście minut prezentacji. Zaznaczył, że trafił do wielkiego klubu, ale o transfer było naprawdę ciężko. - Jestem szczęśliwy, że tu dotarłem. To dla mnie nowe wyzwanie. W futbolu trzeba być ciągle głodnym sukcesów. A ja ze swoją mentalnością zawsze chcę wygrywać i zdobywać bramki - powiedział polski napastnik, cytowany przez Onet.

Były zawodnik Bayernu Monachium powiedział, że cieszy się, iż jest częścią Barcelony. Przyznał, że może już bez problemu trenować i na pewno będzie gotowy na następny mecz - towarzyskie starcie w USA z Realem Madryt.

W czasie prezentacji Joan Laporta, prezydent Barcelony, wręczył Polakowi klubową koszulkę. Na jej plecach znajdowało się tylko nazwisko Lewandowskiego, nie było za to numeru, z którym ma grać w Katalonii. Nieoficjalnie mówi się, że tak jak w Bayernie ma występować z numerem 9. Laporta przywitał Lewandowskiego po polsku. Kapitan polskiej reprezentacji następnie pozował do pamiątkowych zdjęć - najpierw z szefem klubu, później dołączyli też jego współpracownicy, na czele z Matheu Alemanym. Na koniec Lewandowski dał się sfotografować w otoczeniu dzieci z amerykańskiej filii akademii Barcy.

Lewandowski podpisał z nowym klubem czteroletni kontrakt. Zapisana w umowie klauzula odstępnego jest zaporowa - wynosi pół miliarda euro. Barcelona miała zapłacić za Polaka Bayernowi 45 mln euro plus 5 mln euro w bonusach.

Piłka nożna
Fernando Santos ogłosił powołania. Nie ma weteranów
futsal
Constract Lubawa mistrzem Polski w futsalu
Piłka nożna
Ekstraklasa. Słaby produkt za duże pieniądze
Piłka nożna
Bayern obronił tytuł, a potem przyszedł czas rozliczeń
Materiał Promocyjny
ESG - Raportowanie w praktyce – IV edycja
Piłka nożna
Robert Lewandowski przymierza już koronę, wyjątkowy wieczór na Camp Nou
Piłka nożna
Ostatnia zagadka rozwiązana. Wisła Płock żegna się z Ekstraklasą