Lewandowski ustrzelił "Wilki". 250 gol Polaka w Bundeslidze

Robert Lewandowski zdobył dwa gole i zapewnił Bayernowi Monachium wygraną 2:1 w meczu Bundesligi, w którym rywalem Bawarczyków był VfL Wolfsburg - czytamy w Onecie.

Aktualizacja: 17.12.2020 06:43 Publikacja: 17.12.2020 06:34

Onet przypomina, że Lewandowski w meczach z "Wilkami" często popisuje się skutecznością - to właśnie Wolfsburgowi pięć lat temu "Lewy" strzelił pięć goli w dziewięć minut - wyczyn ten przeszedł do historii niemieckiej ekstraklasy.

Tym razem Lewandowski zdobył dwa gole - pierwszy, zdobyty w 45. minucie - był 250. bramką kapitana reprezentacji Polski w Bundeslidze.

Gol Polaka był bramką wyrównującą, ponieważ pierwsi - nieoczekiwanie - do siatki trafili goście. W 5. minucie błąd popełnił Leroy Sane, który stracił piłkę we własnym polu karnym. Wykorzystał to Bote Baku, który podaniem uruchomił Kevina Mbabu, a jego dośrodkowanie na gola zamienił Maximilian Philipp.

Wyrównującego gola Lewandowski zdobył po podaniu Kingsleya Comana.

Cztery minuty po wznowieniu gry "Lewy" znów ustrzelił "Wilki" - piłkę podawał Sane, a Polak ograł Maxence'a Lacroixa i precyzyjnym uderzeniem pokonał bramkarza gości.

W 79. minucie na murawie pojawił się drugi Polak - napastnik Wolfsburga Bartosz Białek. Białek mógł doprowadzić do wyrównania - ale na jego drodze stanął Manuel Neuer, który znakomicie obronił jego strzał.