Prowadzący w tabeli gliwiczanie przed meczem z wiceliderem, Rekordem Bielsko-Biała mieli nad nim dwa punkty przewagi, więc wygrana Piasta dawała mu mistrzostwo. Zespół portugalskiego trenera Orlando Duarte jeszcze nigdy nie pokonał w lidze bielszczan. Udało się to dopiero teraz, więc zwycięstwo smakowało podwójnie.

Piast już do przerwy prowadził 3:1. W drugiej połowie szybko podwyższył wynik, a bielszczanie zdołali odpowiedzieć na to tylko jednym trafieniem.

To pierwszy tytuł w historii Piasta Gliwice, który przerwał pięcioletnią dominację w Futsal Ekstraklasie Rekordu. Bielszczanie od dziewięciu sezonów nie schodzą z ligowego podium.

Brązowe medale już wcześniej zapewnili sobie futsaliści Constractu Lubawa. Z ekstraklasy spadają Team Lębork, Górnik Polkowice i AZS Uniwersytet Gdański.