1 czerwca we Wrocławiu Polacy zagrają w Lidze Narodów z Walią u siebie, 8 czerwca - z Belgią na wyjeździe, 11 czerwca z Holandią na wyjeździe, a zgrupowanie zakończą 14 czerwca meczem u siebie z Belgią - przypomina Onet

Do reprezentacji powołany został m.in. Gabriel Slonina - 18-letni bramkarz grający na co dzień w MLS, w barwach Chicago Fire. Slonina to piłkarz, który mógłby również grać w reprezentacji USA - ale jeśli zagra w oficjalnym meczu pierwszej reprezentacji Polski zamknie przed sobą taką możliwość.

W kadrze znalazł się też Jakub Kiwior, piłkarz włoskiej Spezii, który jak dotąd nie zadebiutował w reprezentacji narodowej.

Szansę na debiut w reprezentacji może mieć też Konrad Michalak, piłkarz Achmata Grozny, który ostatnio był wypożyczony do Konyasporu.

W kadrze znalazł się też inny debiutant, Kamil Pestka, na co dzień lewy obrońca Cracovii. Szansę debiutu może też mieć obrońca Legii Warszawa, Mateusz Wieteska i Patryk Kun z Rakowa Częstochowa oraz bramkarz FC Kopenhagi, Kamil Grabara.

Michniewicz znalazł też miejsce w szerokiej kadrze dla Sebastiana Walukiewicza, który w Serie A, w barwach Cagliari, rozegrał wiosną zaledwie 22 minuty (do gry wrócił dopiero w marcu).

Piłkarze powołani na mecze Ligi Narodów

Bramkarze: Bartłomiej Drągowski, Kamil Grabara, Gariel Slonina, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny

Boczni obrońcy/wahadłowi: Bartosz Bereszyński, Matty Cash, Robert Gumny, Tomasz Kędziora, Patryk Kun, Kamil Pestka, Tymoteusz Puchacz, Nicola Zalewski

Stoperzy: Jan Bednarek, Kamil Glik, Marcin Kamiński, Jakub Kiwior, Sebastian Walukiewicz, Mateusz Wieteska

Pomocnicy: Krystian Bielik, Jacek Góralski, Mateusz Klich, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty, Sebastian Szymański, Damian Szymański, Piotr Zieliński, Szymon Żurkowski

Skrzydłowi: Kamil Grosicki, Przemysła Frankowski, Kamil Jóźwiak, Jakub Kamiński, Konrad Michalak, Przemysław Płacheta

Napastnicy: Adam Buksa, Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek, Karol Świderski


Autopromocja
TYLKO U NAS

Ambasador Chin w Polsce Sun Linjiang o nowej ofercie współpracy Pekinu z Warszawą

CZYTAJ