Piłkarze obu drużyn przez godzinę trzymali się w klinczu. Przewaga gospodarzy po przerwie rosła, ofensywę Wisły ożywili zwłaszcza Elvis Manu i Stefan Savić. Dobre okazje do zdobycia bramki mieli Zdenek Ondrasek oraz Jan Kliment, ale ostatecznie Wiślacy żadnego gola nie strzelili.

Podopieczni Jerzego Brzęczka dwie kolejki przed końcem sezonu mają trzy punkty straty do Śląska Wrocław i cztery do Zagłębia Lubin, a w przypadku zwycięstwa nad Górnikiem Łęczna (mecz w poniedziałek) może ich wyprzedzić Bruk Bet Termalica Nieciecza. Wiślacy muszą więc wygrać z Radomiakiem Radom i Wartą Poznań oraz liczyć na korzystne wyniki innych spotkań.

Spokojna o swój los po zwycięstwie w Płocku może być już właściwie Warta. Władze klubu z Poznania jesienią postawiły na 32-letniego trenera Dawida Szulczka, a zimą zadbali o rozsądne wzmocnienia. Efekt jest taki, że tej wiosny zespół wygrał 7 z 13 meczów, a lepiej od niego punktuje tylko pięć ekip.

Utrzymanie dzień wcześniej zapewniła sobie Legia Warszawa, która przerwała serię czterech spotkań bez zwycięstwa. Bliżej pozostania w lidze jest Zagłębie. Miedziowi rozbili na wyjeździe Radomiaka, który płaci za pochopną decyzję o zmianie trenera. Mariusz Lewandowski, który zastąpił Dariusza Banasika, pracę w Radomiu rozpoczął od wyników 0:0 i 1:6.

PKO BP Ekstraklasa
32. kolejka

Radomiak – Zagłębie 1:6 (K. Angielski 60-karny - F. Starzyński 20, 63, K. Chodyna 22, 36, M. Bartolewski 85, T. Pieńko 90),
Legia – Górnik Zabrze 5:3 (B. Slisz 1, P. Wszołek 6, P. Sokołowski 31, 42, Josue 56 - K. Kubica 16, 77, L. Podolski 37),
Wisła Płock – Warta 0:3 (M. Szczepański 37, M. Kupczak 83, F. Castaneda 85),
Śląsk – Pogoń 1:1 (E. Exposito 28 - M. Żurawski 51),
Wisła Kraków – Jagiellonia 0:0

Pozostałe mecze:
Niedziela: Lechia – Stal (12:30, Canal+ Sport), Raków – Cracovia (15:00, Canal+ Sport), Piast – Lech (17:30, Canal+ Premium, Canal+ 4K) Poniedziałek: Górnik Łęczna – Termalica (18:00, Canal+ Sport).