Półfinały europejskich pucharów. Asysta Nicoli Zalewskiego

20-letni polski pomocnik popisał się efektownym rajdem, po którym Roma strzeliła gola i wciąż jest w grze o finał Ligi Konferencji.

Publikacja: 28.04.2022 23:28

Nicola Zalewski (z lewej) w meczu z Leicester City

Trzech polskich piłkarzy mogło w czwartek wieczorem powalczyć o finały europejskich pucharów. Na boisko od pierwszej minuty wyszedł tylko jeden - ten najmłodszy, Nicola Zalewski.

Pomocnik Romy asystował przy bramce Lorenzo Pellegriniego, a jego drużyna zremisowała na wyjeździe z Leicester 1:1 i za tydzień zagra przed własną publicznością o finał Ligi Konferencji.

Czy jej rywalem będzie Olympique Marsylia? Drużyna Arkadiusza Milika przegrała wprawdzie 2:3 z Feyenoordem, ale przed nią rewanż na swoim stadionie. Polski napastnik wszedł na ostatnie pięć minut i nie mógł wiele zdziałać.

Łukasz Fabiański broni w lidze, ale w pucharach ustępuje miejsca w bramce West Hamu Alphonse Areoli. Francuz już po kilkunastu sekundach musiał wyciągać piłkę z siatki, a londyński zespół przegrał u siebie 1:2 z Eintrachtem Frankfurt, który w poprzedniej rundzie Ligi Europy wyeliminował Barcelonę.

Bardzo prawdopodobne, że w tych rozgrywkach dojdzie do niemieckiego finału, bo RB Lipsk pokonał na własnym stadionie Glasgow Rangers, strzelając jedynego gola w samej końcówce.

Liga Europy
Półfinały

West Ham - Eintracht Frankfurt 1:2 (M. Antonio 21 - A. Knauff 1, D. Kamada 54),
RB Lipsk - Glasgow Rangers 1:0 (Angelino 85).
Rewanże 5 maja

Liga Konfederacji
Półfinały

Feyenoord Rotterdam - Olympique Marsylia 3:2 (C. Dessers 18 i 46, L. Sinisterra 20 - B. Dieng 28, Gerson 40),
Leicester - Roma 1:1 (G. Mancini 67-sam. - L. Pellegrini 15).