Ekstraklasa. Wisła Kraków wciąż tonie

Wisła Kraków odrobiła dwa gole straty, ale przegrała z Wisła Płock 3:4 po golu Mateusza Szwocha z rzutu karnego w 101. minucie meczu.

Publikacja: 25.04.2022 21:27

To było starcie drużyn o odmiennych motywacjach, z dwóch rejonów tabeli. Ekipie z Płocka nie grozi ani spadek, ani puchary, więc podopieczni Pavola Stano mogą grać na luzie i cieszyć się piłką. Biała Gwiazda od dwóch miesięcy jest w strefie spadkowej, a szans na wyrwanie się ponad kreskę ubywa.

Gospodarze atakowali, podchodzili do rywali pressingiem i sprawiali wrażenie, jakby zależało im bardziej, ale to płocczanie trafiali do siatki. Wisła przeprowadził w pierwszej połowie trzy błyskotliwe akcje - wysoką formą imponował zwłaszcza Jorghinho - oddała trzy celne strzały, zdobyła trzy bramki.

Przyjezdni byli zabójczo skuteczni, ale nie zmienia to faktu, że do przerwy prowadził zespół dojrzalszy, lepszy. Jerzy Brzęczek dokonał dwóch zmian - na boisko weszli przebojowi Momo Cisse oraz Elvis Manu - i jego podopieczni rozpoczęli dywanowe naloty na pole karne Krzysztofa Kamińskiego.

Gola kontaktowego strzelił Manu. Minęło kilkanaście minut i po akcji Giorgija Citaiszwiliego wyrównał Zdenek Ondrasek. Gospodarze nie obronili punktu, bo w ostatniej akcji piłki ręką w polu karnym dotknął Manu. Wisła wciąż jest w strefie spadkowej, a w niedzielę czekają ją derby z Cracovią.

30. kolejka

Wisła Kraków - Wisła Płock 3:4 (S. Ring 27, E. Manu 58, Z. Ondrasek 71 - P. Tomasik 10, Ł. Sekulski 12, 41, M. Szwoch 90+11)