Portugalczyk ma za sobą znakomity weekend. W lidze angielskiej zdobył hat tricka w wygranym 3:2 hicie z Tottenhamem.

Najlepszy strzelec w historii Champions League uwielbia rywalizację z Atletico, ale w Madrycie nie trafił. United w grze utrzymał 19-letni zmiennik Anthony Elanga. Remis 1:1 stawia ich w nieco lepszej sytuacji.

Na przeciwników czekają już Bayern, Liverpool, Manchester City i Real. Z ośmiu zespołów, które wciąż walczą o ćwierćfinał, najbliżej awansu jest Chelsea. Obrońcy trofeum pojadą do Lille z dwubramkową zaliczką.

Czytaj więcej

Stefan Szczepłek: Wotum nieufności wobec sędziów

Z polskiego punktu widzenia najważniejsze pytanie brzmi, czy w kolejnej rundzie będziemy mieć więcej niż jednego piłkarza. Do Roberta Lewandowskiego może dołączyć Wojciech Szczęsny. Juventus musi pokonać u siebie Villarreal (w Hiszpanii był remis 1:1). Mecz poprowadzi polska ekipa sędziowska z Szymonem Marciniakiem na czele.

Do Ligi Mistrzów zgłoszony został też Przemysław Tytoń - bohater jednego z bardziej zaskakujących zimowych transferów. W wieku 35 lat trafił do Ajaksu Amsterdam, który pozostał z jednym zdrowym bramkarzem - Andre Onaną. Polak będzie we wtorek jego zmiennikiem, w Champions League jeszcze nie grał. Po remisie 2:2 w Lizbonie Ajax potrzebuje zwycięstwa, bo gole strzelone na wyjeździe przestały się liczyć podwójnie.

Losowanie par ćwierćfinałowych i półfinałowych w piątek w samo południe.

Liga Mistrzów
Rewanże 1/8 finału

⚽ Wtorek: Manchester United - Atletico Madryt (21.00, Polsat Sport Premium 1), pierwszy mecz 1:1. Ajax Amsterdam - Benfica Lizbona (21.00, Polsat Sport Premium 2), pierwszy mecz 2:2. ⚽ Środa: Juventus Turyn - Villarreal (21.00, TVP 1, Polsat Sport Premium 1), pierwszy mecz 1:1. Lille - Chelsea (21.00, Polsat Sport Premium 2), pierwszy mecz 0:2.