Ekstraklasa: Trzy bramki Legii, mistrzowie Polski wygrywają w Lubinie

W 20. kolejce piłkarskiej Ekstraklasy Bruk-Bet Termalica Nieciecza wygrała z Jagiellonią Białystok, a Legia Warszawa pokonała Zagłębie Lubin.

Publikacja: 04.02.2022 23:16

Mateusz Bartolewski (Zagłębie) i Mattias Johansson (Legia) podczas meczu 20. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy

Do pojedynku w Niecieczy obie drużyny przystępowały pod wodzą nowych szkoleniowców. Piątkowy pojedynek lepiej będzie wspominał Radoslav Látal, którego podopieczni wygrali z Jagiellonią Białystok 2:1. Mecz mógł ułożyć się po myśli gości, jednak na początku spotkania dobrze w bramce spisywał się Tomasz Loska, któremu w kluczowych momentach pomagali koledzy z obrony.

Gospodarze wygrali dzięki dwóm rzutom karnym. W 40. minucie jedenastkę po falu na Wiktorze Biedrzyckim na bramkę zamienił Piotr Wlazło. Pięć minut po wznowieniu gry sędzia znów wskazał na jedenasty metr, a skutecznym egzekutorem okazał się Biedrzycki. Goście z Białegostoku odpowiedzili w 70. minucie za sprawą Przemysława Mystkowskiego, ale więcej bramek już nie padło.

Od wyjazdowego zwycięstwa rozgrywki po przerwie rozpoczęli piłkarze Legii Warszawa. Wynik spotkania w 40. minucie otworzył Maciej Rosołek, który wślizgiem wykończył akcję po podaniu Tomasa Pekharta. Kilka minut później po niefortunnej interwencji Bartosza Kopacza goście prowadzili już 2:0. Tuż po zmianie stron nadzieję w serca kibiców gospodarzy wlał Patryk Szysz, który kapitalnym strzałem nie dał szans Arturowi Borucowi. Skrzydłowy Zagłębia mógł potem doprowadzić do remisu, ale bramkarz Legii był na posterunku i przeniósł uderzenie nad poprzeczkę.

W końcówce po nieudanej interwencji obrońcy piłka w polu karnym Zagłębia trafiła pod nogi Pawła Wszołka. Gracz Legii nie zmarnował prezentu i ustalił wynik spotkania. Po zwycięstwie Legia opuściła strefę spadkową.

20. kolejka Ekstraklasy:

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Jagiellonia Białystok 2:1 (1:0)

KGHM Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 1:3 (0:2)

2 / 3
Hiszpańskie media po Real - Barcelona. "To wstyd dla świata futbolu"
El Clasico. Wygrana Realu i wielka kontrowersja, trudny wieczór Roberta Lewandowskiego
PKO BP Ekstraklasa. Legia - Śląsk: Remis w Warszawie to radość w Białymstoku