W sobotę ekipa prowadzona przez Michała Probierza uległa na wyjeździe Warcie 0:1. Na pomeczowej konferencji prasowej trener oświadczył, że składa dymisję.

- Chciałbym podziękować wszystkim kibicom Cracovii, a przede wszystkim prezesowi Januszowi Filipiakowi. Rezygnuję dzisiaj z funkcji trenera i wiceprezesa Cracovii. Po prostu muszę trochę odpocząć. Przez piętnaście lat cały czas pracowałem i nadszedł moment, w którym sam widzę, że muszę to zrobić. Muszę zająć się sobą i rodziną. To był dla mnie z wielu względów bardzo burzliwy okres. Przez te piętnaście lat miałem tylko kilka miesięcy przerwy - tłumaczył 48-letni szkoleniowiec.

W poniedziałek w serwisie internetowym Cracovii pojawiło się oświadczenie Michała Probierza. "W związku z wypowiedzianymi przeze mnie słowami na konferencji prasowej po meczu ligowym z Wartą Poznań, dotyczącymi mojej przyszłości w MKS Cracovia SSA, informuję, że po serii rozmów z panem profesorem Januszem Filipiakiem wspólnie postanowiliśmy kontynuować misję tworzenia silnego klubu" - oświadczył trener.

Probierz zaznaczył, że jego pierwotna decyzja "była podyktowana tylko i wyłącznie względami natury osobistej". Trener zdementował doniesienia, że u źródła jego sobotniej decyzji leżał "rzekomy konflikt z wiceprezesem Jakubem Tabiszem czy Januszem Filipiakiem".

"Przeciwnie - okazane mi przez zarząd w tym trudnym momencie zaufanie i wsparcie stało się podstawą zmiany mojej decyzji o rezygnacji" - oświadczył.

Zaznaczył, że jego rozmowy z prezesem klubu były toczone "w przyjacielskiej atmosferze" i nie pojawił się w ciągu nich argument dotyczący "jakichkolwiek kar umownych".

Michał Probierz przeprosił społeczność Cracovii za "powstałe zamieszanie". Poprosił o wyrozumiałość. "Emocje po przegranym meczu, jak i nawarstwiające się kwestie osobiste wzięły górę. Jestem przekonany, że po kilku dniach wypoczynku wrócę do pracy ze zdwojoną siłą i wspólnie będziemy cieszyć się z wielu zwycięstw Cracovii" - zadeklarował.

Do 5 lutego obowiązki pierwszego trenera Cracovii będzie pełnił Grzegorz Kurdziel.

Michał Probierz w Cracovii pracuje od czerwca 2017 roku. Z zespołem zdobył Puchar Polski i Superpuchar Polski. Pod jego wodzą Cracovia rozegrała 126 ligowych spotkań, zaliczając w nich 51 zwycięstw, 28 remisów oraz 47 porażek.