Na wystawie przedstawione zostaną pamiątki po Kazimierzu Górskim, znajdujące się w zbiorach Muzeum Sportu i Turystyki i prywatnych. Pierwszy raz będzie można zobaczyć eksponaty, udostępnione przez rodzinę trenera: przedmioty osobiste, ubrania, a nawet meble z jego warszawskiego mieszkania. Wystawa przypomni też najlepszy okres polskiej reprezentacji, lata 1971-76, kiedy pod wodzą Górskiego zdobyła dwa medale olimpijskie i trzecie miejsce na świecie.

Oprócz medali, proporców, plakatów, zdjęć, dokumentów, koszulek i  gadżetów będzie można zobaczyć wiele dowodów sympatii, jaką cieszył się pan Kazimierz - dyplomów, tytułów honorowych i listów gratulacyjnych od znanych osób i szarych kibiców.

Podczas otwarcia wystawy odsłonięty zostanie obraz Bogdana Kuca „Mecz życia Kazimierza Górskiego”, o wymiarach 220 x 170 cm.

Zaprezentowany zostanie okolicznościowy banknot kolekcjonerski, o nominale 0 euro, z wizerunkiem Kazimierza Górskiego.  Został wydany w nakładzie 10 tysięcy egzemplarzy i rozpoczyna serię „Orły Górskiego”. Na kolejnych banknotach znajdą się zawodnicy, występujący na trzech wielkich turniejach, na których reprezentację prowadził Górski. „Swoje” banknoty mieć także będą: Jacek Gmoch i Andrzej Strejlau. Emitentem  jest Muzeum Sportu i Turystyki.

26 lutego został wprowadzony do obiegu znaczek Poczty Polskiej o nominale 4 złotych, przypominający rocznicę. Mennica Polska wydała okolicznościowy medal.

15 lutego zarząd PZPN podjął uchwałę o nadaniu Szkole Trenerów imienia Kazimierza Górskiego. W ostatni weekend piłkarze wszystkich klubów ekstraklasy wyszli na rozgrzewkę w białych i niebieskich koszulkach z napisem: „100 rocznica urodzin Kazimierza Górskiego”.

Polskie Koleje Państwowe uczciły pamięć trenera poprzez nadanie pociągowi relacji Rzeszów - Szczecin nazwy „TLK Górski”. Trasa nie jest przypadkowa. Przez Rzeszów, Śląsk aż po Szczecin wiodła droga Polaków, wysiedlonych po wojnie z kresów. Część rodziny Kazimierza Górskiego przebyła właśnie taką trasę, a jego rodzice spoczywają na cmentarzu w Szczecinie.

W czwartek, 25 lutego Sejm RP przez aklamację podjął uchwałę o uczczeniu setnej rocznicy urodzin Górskiego. Wcześniej jednak odrzucił wniosek o nazwanie roku 2021 „Rokiem Kazimierza Górskiego”.

2 marca wieczorem na fasadzie pałacu prezydenckiego przy Krakowskim Przedmieściu oraz na elewacji Stadionu Narodowego wyświetlone zostaną informacje, przypominające rocznicę.

4 marca wystawę poświęconą trenerowi otworzy muzeum Legii. Ekspozycja w Muzeum Sportu i Turystyki otwarta będzie do 10 września czyli dnia, w którym w roku 1972, na igrzyskach w Monachium reprezentacja Polski zdobyła złoty medal olimpijski.

Obchody trwać jednak będą przez cały rok, a ich przebieg uzależniony będzie od sytuacji epidemicznej. Już teraz spotkanie wszystkich piłkarzy, grających w drużynie Kazimierza Górskiego, rozsianych po kraju i Europie trzeba było przełożyć z 28 lutego na 24 kwietnia.

Inicjatorem i organizatorem obchodów jest Fundacja Kazimierza Górskiego, a jej głównym partnerem w większości imprez - Muzeum Sportu i Turystyki.