Strata szansy na trofeum zawsze boli, ale jej konsekwencje w Warszawie i w Poznaniu będą zupełnie inne.

Dla Legii najważniejsza jest obrona tytułu i walka o Ligę Mistrzów. Dla Lecha Puchar Polski wydawał się najprostszą drogą do powrotu do Europy, więc porażka z Rakowem Częstochowa była gorzką pigułką. Ratować twarz trzeba będzie w Ekstraklasie.

Trener Dariusz Żuraw grę o swoją przyszłość zaczyna w niedzielę w Szczecinie. W grudniu Lech uległ u siebie Pogoni aż 0:4, ale niedawny lider nie wygrał trzech ostatnich meczów i znów ogląda plecy Legii. – Znaleźliśmy się w małym kryzysie i trzeba jak najszybciej z niego wyjść – przyznaje napastnik Pogoni Michał Kucharczyk.

Mały kryzys ma już za sobą Śląsk. Tydzień temu odniósł pierwsze w tym roku zwycięstwo, pokonując właśnie Pogoń. Teraz poprzeczka idzie wyżej, bo do Wrocławia przyjeżdża Legia, podrażniona pucharową porażką z Piastem Gliwice.

Mecz przy Łazienkowskiej oglądał nowy selekcjoner Paulo Sousa. Czy wpisał do swojego notesu jakieś nazwisko? Może znalazł się w nim Jakub Świerczok. Napastnik Piasta zdobył w Warszawie bramkę, a w Ekstraklasie jest najlepszym polskim strzelcem (8 goli). Był już testowany w kadrze przez Adama Nawałkę, ale tylko w meczach towarzyskich.

Trener Sousa mimo zmagań z polską pogodą swoją podróż po stadionach zamierza kontynuować przez cały weekend.

PKO BP Ekstraklasa - 20. kolejka

Piątek: Wisła Kraków – Górnik (20.30, Canal+ Sport).
Sobota: Podbeskidzie – Lechia (15.00, Canal+ Sport); Zagłębie – Jagiellonia (17.30, Canal+ Sport); Raków – Cracovia (20.00, Canal+ Sport).
Niedziela: Piast – Stal (12.30, Canal+ Sport); Pogoń – Lech (15.00, Canal+ Premium, TVP Sport); Śląsk – Legia (17.30, Canal+ Premium).
Poniedziałek: Warta – Wisła Płock (18.00, Canal+ Sport).