Od tego sezonu w europejskich pucharach bramki strzelone na wyjeździe traktowane są tak samo jak bramki strzelone u siebie. W efekcie w przypadku remisu bramkowego w dwumeczu nie ma znaczenia ile każda z drużyn strzeliła goli u siebie, a ile na wyjeździe (przed zmianą przepisów awans wywalczyłaby drużyna, która strzeliła więcej goli w meczu wyjazdowym).

Borjac Banja Luka w pierwszym meczu I rundy eliminacji Ligi Mistrzów przegrał na wyjeździe 3:1 z mistrzem Rumunii, CFR Cluj, po czym w rewanżowym meczu wygrał 2:0. Na mocy przepisów obowiązujących jeszcze w ubiegłym sezonie do kolejnej rundy awansowałby mistrz Bośni i Hercegowiny - zauważa Onet.

Na mocy obowiązujących obecnie przepisów konieczna była jednak dogrywka, a w niej gola na wagę awansu do 2. rundy eliminacji zdobył dla Rumunów Alexandru Chipciu.

Do II rundy eliminacji LM awansowała też Flora Tallin, która w dwumeczu pokonała 5:0 maltański Hibernians. Jeśli Legia Warszawa wyeliminuje dziś norweski Bodo/Glimt, w kolejnej rundzie zagra właśnie z mistrzem Estonii.